ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

РНБО фіксує масовані інформаційні та кібератаки проти України

2 Грудня 2019
РНБО фіксує масовані інформаційні та кібератаки проти України

Фейк про «секретний лист» щодо «державної стратегії реінтеграції Донбасу» — це частина інформаційної кампанії. Як зазначив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов, мета цієї брудної кампанії — послабити позиції української сторони у переговорному процесі.

— Нісенітниця про «секретний лист» секретаря РНБО щодо так званої «державної стратегії реінтеграції Донбасу», — не випадковий фейк, а частина великої інформаційної кампанії. Кампанії, яка ведеться проти України в рамках психологічної спецоперації з метою послабити позиції української сторони у переговорному процесі, — заявив Олексій Данілов у інтерв’ю виданню «Сегодня».

Секретар РНБО України припускає, що таким чином «підгодовується» певний стан суспільної думки на окупованих територіях.

— Очевидно, що йдеться про залякування населення у непідконтрольних українській владі містах і селах із метою створення максимальних перешкод їх інтеграції і поверненню до «материкової» України, — сказав Данілов.

Він уважає, що відповіддю на подібні провокації має бути розробка комплексної державної стратегії реінтеграції Донбасу, про важливість якої нещодавно заявив президент України.

— Повністю поділяю позицію Глави держави про важливість її прозорості та публічності, консенсусного підходу до розробки цього надважливого документа та його реалістичності, — сказав секретар РНБО.

Він також поділився інформацією, що Служба безпеки України і Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації в листопаді 2019 року заблокували 11 кібератак на державні інформаційні ресурси. Також урядовою командою реагування СЕRТ-UА в українському державному секторі в минулому році було зафіксовано більше шестисот, у цьому році — більше трьохсот кіберінцидентів, та здійснено відповідне реагування.

— У першому півріччі цього року СБУ і Держспецзв’язок нейтралізували потужні DDoS атаки на державні інформаційні ресурси, зокрема сайт ЦВК, сайт Президента України, — сказав секретар РНБО України. — Ми перебуваємо в постійному режимі відбиття кібератак. Усі наші спецслужби працюють у надзвичайно напруженому режимі.

Олексій Данілов говорить, що за кібератаками хакерських угруповань, як правило, стоять ворожі спецслужби, які «надихають і скеровують їхню діяльність».

Секретар РНБО України зазначив, що наша держава нині працює над формуванням національної системи кібербезпеки, в якій вагому координуючу роль відіграватиме Національний координаційний центр кібербезпеки.

Раніше в листопаді АрміяInform повідомляла, як Америка вивчає сильні та слабкі сторони російської кібервійни в Україні.

Стежте за нами в Instagram
Новини