ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

РФ визнала рішення Стокгольмського арбітражу та виплатить Україні 3 млрд доларів

20 Грудня 2019

Росія запропонувала виплатити Україні близько 3 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу, щоб покласти край судовим розглядам. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела агентства Reuters, що є близьким до переговорів.

Проте зазначається, що Міненерго Росії і «Газпром» не відповіли на запити агентства про коментарі. Також від коментарів відмовилися Міністерство енергетики України і «Нафтогаз».

Водночас російські ЗМІ з посиланням на джерело в російській делегації повідомляють, що виплата «Газпромом» 3 млрд доларів «Нафтогазу» буде однією з умов пакетної угоди щодо газу між Росією і Україною.

Нагадаємо, що 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовом «Нафтогазу» проти «Газпрому», згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні 2,6 млрд доларів компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу. З урахуванням відсотків борг уже виріс до 3 млрд доларів.

За даними АрміяInform, під час газових переговорів у Берліні, які відбулися 19 грудня, Україна і Російська Федерація досягли принципової угоди щодо транзиту. За словами віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича, угоди про продовження транзиту газу було досягнуто по всіх елементах.

Відзначимо, що 20 грудня відбудеться засідання уряду України, на якому обговорять питання транзиту газу з Російської Федерації.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України