ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Результати зустрічі Президента України з Прем’єр-міністром Швеції

4 Грудня 2019
Результати зустрічі Президента України з Прем’єр-міністром Швеції

Сьогодні в Києві з робочим візитом перебуває Прем’єр-міністр Королівства Швеція Стефан Левен. Як повідомляла АрміяInform з посиланням на Офіс Президента, із ним у Маріїнському палаці зустрівся Президент України Володимир Зеленський.

Після зустрічі Президента України та Прем’єр-міністра Швеції у форматі віч-на-віч, вони очолили переговори членів делегацій країн, а згодом поспілкувалися з представниками українських та іноземних засобів масової інформації.

Володимир Зеленський закликав Швецію збільшити ділову присутність в Україні

‒ Україна зацікавлена у масштабних проєктах в альтернативній енергетиці, енергетичній безпеці, сільському господарстві, ІТ-секторі, інфраструктурі та охороні навколишнього середовища, ‒ заявив Президент Володимир Зеленський за результатами переговорів із Прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном.

— Я дуже вдячний Швеції та особисто пану Прем’єр-міністру за незмінну підтримку України, практичну допомогу у впровадженні важливих реформ із децентралізації, свободи слова, захисту довкілля, енергозбереження та енергетичної безпеки. Приємно, що пан Левен повністю поділяє думку, що найкраща відповідь усім викликам та загрозам, що існують, — це побудова успішної України, — сказав Володимир Зеленський під час спільної зі Стефаном Левеном зустрічі зі ЗМІ у Києві.

Глава  держави запевнив Прем’єр-міністра Швеції, що допомога, надана шведською стороною для підтримки реформ в Україні, повністю себе виправдає.

Президент зазначив, що Швеція є одним із найбільших торговельних партнерів України у Північній Європі та важливим інвестиційним партнером.

— Ми повинні це тільки розширювати — обов’язково. Наша торгівля справді зростає, — підкреслив він.

Президент України закликав шведську сторону збільшити ділову присутність в Україні.

— Ми дуже зацікавлені у масштабних проєктах з альтернативної та відновлюваної енергетики, енергетичної безпеки, сільського господарства, ІТ-сектору, інфраструктурних об’єктів, — додав Глава держави.

Зокрема, під час українсько-шведських перемовин Володимир Зеленський наголосив, що Україна наполегливо працює над підвищенням енергоефективності.

— Це зробить нашу економіку значно конкурентнішою та підвищить енергетичну безпеку України. Ми сподіваємося на активну співпрацю у цій сфері, — констатував Президент.

Також, за його словами, сторони домовилися залучати шведських інвесторів у галузь переробки відходів у ключових містах України та активізувати взаємодію щодо охорони довкілля та подолання зміни клімату.

— Вважаю, що сьогодні ми зробили черговий важливий крок для зміцнення партнерства з нашими шведськими друзями, за що я щиро вдячний вам, пане Прем’єр-міністре, вашій країні й шведському уряду, — сказав Володимир Зеленський.

Глава держави нагадав, що це вже друга його зустріч з Прем’єр-міністром Швеції за останні три місяці, і висловив задоволення результатом переговорів. ‒ Наші народи пов’язують не лише спільні сторінки історії та кольори національного прапора. А ще й активне партнерство задля зміцнення цінностей демократії, верховенства права, миру та безпеки. Відданість таким цінностям є фундаментом наших відносин, — підкреслив Президент України.

Зі свого боку Стефан Левен наголосив, що Швеція вітає надзвичайно амбітний порядок денний реформ в Україні.

— Ми є другим за обсягом технічної допомоги донором. І ми плануємо й надалі підтримувати зусилля України для покращення життя всіх українців і наближення країни до ЄС, — зазначив він.

Прем’єр-міністр Швеції наголосив, що програма допомоги Україні базується на трьох напрямах: підтримка економічного розвитку, зміцнення демократії, прав людини і верховенства права та покращення захисту довкілля.

Він також висловив сподівання на зміцнення відносин України та Швеції у сфері торгівлі та інвестицій.

— Наразі експорт України досяг рекордних рівнів, і за умови виконання положень Угоди про асоціацію потенціал подальших інвестицій та відносин має дуже перспективний вигляд, — зазначив Прем’єр-міністр Швеції та резюмував: — Безпечна та стабільна Україна — це безпечна та стабільна Європа.

Україна розраховує на допомогу Швеції у відновленні інфраструктури Донбасу

Україна розраховує на допомогу Королівства Швеція у відновленні інфраструктури, зокрема на Донбасі, наголошує Президент Володимир Зеленський.

— Сьогодні я звернувся до пана Прем’єр-міністра з проханням про подальшу допомогу Швеції у відновленні інфраструктури й особливо — інфраструктури Донбасу, — сказав Глава держави за підсумками переговорів з Прем’єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Левеном.

Президент також наголосив, що Україну та Швецію пов’язує розуміння викликів для європейської безпеки.

— Ми вдячні за незмінну підтримку Швецією суверенітету та територіальної цілісності України та за чітку позицію щодо збереження і продовження санкційного тиску на РФ, — зазначив Володимир Зеленський.

Зі свого боку Стефан Левен наголосив:

— Ми засуджуємо російську агресію на сході України та незаконну анексію Криму Росією.

За його словами, Швеція високо цінує зусилля, яких докладає Україна для вирішення воєнного конфлікту на Донбасі.

— Україна продемонструвала готовність до компромісу, і зараз настав час для Росії взяти відповідальність, — наголосив Прем’єр-міністр Швеції.

Відповідаючи на запитання журналістів, Стефан Левен зазначив, що позиція Швеції щодо санкційного тиску залишиться незмінною.

— Санкції були запроваджені з певних причин — конфлікт на сході України та анексія Криму. Поки причини цих санкцій існують — санкції продовжуватимуться, — резюмував він.

Володимир Зеленський: Я справді хочу великого звільнення у форматі «всіх на всіх»

‒ Одним із пріоритетних питань на переговорах лідерів «нормандської четвірки» у Парижі, які підніматиме українська сторона, буде повернення в Україну всіх полонених,‒ заявив Президент Володимир Зеленський.

— Моряків, політичних полонених ми повернули, але не всіх. Для мене це важливе гуманітарне, дуже особисте питання. Я справді хочу великого звільнення, яке має назву «обмін всіх на всіх». Мене цікавлять всі наші, щоб вони були вдома, — сказав Володимир Зеленський під час зустрічі зі ЗМІ за підсумками переговорів із Прем’єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Левеном у Києві.

Іще одна тема обговорення — безпекова ситуація на Донбасі. За словами Глави держави, на перемовинах можна буде досягти порозуміння щодо виведення всіх незаконних збройних формувань, якщо всі сторони зацікавлені у завершенні бойових дій.

— Якщо всі сторони захочуть припинення війни, як цього хочемо ми, то ми можемо досягти серйозних результатів щодо повного виведення всіх військ, незаконних озброєнь. Це важливе питання. Я хотів би розуміти рамки термінів, — наголосив Володимир Зеленський.

Крім того, Президент зазначив, що на перемовинах Україна підніматиме питання можливості та формату проведення місцевих виборів на Донбасі.

— Для нас найважливіше, щоб це відбувалося за законодавством України. Дуже важливо, щоб на місцевих виборах були представлені всі наші партії за законом України, щоб були не тільки наші, а й іноземні спостерігачі. І щоб був відкритий, безпечний доступ журналістів, — підкреслив Володимир Зеленський.

Також Президент повідомив, що українська сторона підніме питання формату й термінів передачі українсько-російського кордону під контроль української влади.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен зазначив, що Швеція підтримує проведення зустрічі у Нормандському форматі.

— Загальна мета — знаходження шляху для вирішення цього конфлікту. Безперечно, Україна та український Президент пан Зеленський готові робити щось конкретне нині. Настав час для Росії взяти відповідальність, — наголосив він.

За словами Стефана Левена, «нормандський формат» є найкращим шляхом для досягнення очікуваних результатів. Прем’єр-міністр Швеції висловив сподівання на врегулювання конфлікту на сході України.

Читайте нас у Facebook
Новини