ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Реформа — це складний процес, але без сильних фахівців армію не збудуєш

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Грудня 2019, 19:34

Національні інтереси України, захист територіального суверенітету та перемога у війні — цілі української армії, до яких вона йде. Про це заявив Міністр оборони України Андрій Загороднюк, звертаючись до особового складу під час урочистостей із нагоди 28-ї річниці ЗСУ.

Вітаючи присутніх, Андрій Загороднюк зазначив, що невдовзі опублікують програму реформи ЗСУ, розроблену новою командою Міноборони спільно з Кабінетом Міністрів. За його словами, про більшість речей, які відбуватимуться, вже відомо, деякі є новими. «Але головним є те, що ми не відходимо від нашої головної мети — членства в НАТО та відповідності стандартам Альянсу. Тут слід виокремити політичну частину, яка є доволі складною, адже деякі країни виступають проти того, щоб Україна була в НАТО. Проте насправді ці країни просто до кінця не розуміють, звідки насправді витікає загроза. А втім, ми цей процес продовжуємо», — сказав Міністр оборони.

Він зауважив, що шлях до набуття Україною членства в НАТО чітко визначений та є невідворотним.

«Цей шлях визначений не вчора, не місяць тому і навіть не три. Він визначений ще кілька років тому, і ми йтимемо саме ним, бо це шлях розвитку, підвищення боєздатності ЗСУ та сил оборони. Це важкий шлях. Такі трансформації жодна армія світу ще не проходила. Навіть ті армії, з якими нині співпрацюємо, приміром країн Східної Європи й Балтії, не реформувалися під час війни. Звісно, їм було набагато легше, адже вони це робили в умовах миру. А по нас щодня стріляють, щодня ми захищаємося і робимо свою роботу», — підкреслив Андрій Загороднюк. За його словами, абсолютна більшість населення стоїть за те, щоб ЗСУ трансформувалися, переходили на стандарти НАТО, ставали боєздатними, сильнішими й готовими до виконання завдань.

«Тому говоримо про абсолютно практичну реформу і не тільки в документах, хоча це теж важливо. Це має бути реформа не на папері, а на ділі», — підкреслив Міністр.

Також одним із пріоритетів реформи є соціальний захист військових.

«Наша позиція абсолютно чітка: намагаємося робити все можливе для того, щоб захистити наших військовослужбовців, їхній правовий статус і законні права. Там, де можемо надавати підтримку, робимо все можливе для того, щоб вони були захищені. Сьогодні в Збройних Силах запускається нова програма з надання правової допомоги військовим за рахунок Міноборони», — наголосив Андрій Загороднюк.

«Ми також починаємо повну реформу Військової служби правопорядку та перетворюємо її у Військову поліцію, для того, щоб вона могла виконувати ті завдання, які виконують такі структури у більшості армій світу. Це є пріоритетом. Усі ці служби мають ефективно працювати і захищати нас від тих порушень, які відбуваються всередині ЗСУ», — зазначив посадовець.

За словами очільника відомства, реформа — це складний процес, який не відбувається без проблем. «Для нас не піддається жодним сумнівам той факт, що маємо зберегти наш бойовий потенціал. Зробимо все необхідне, щоб ті офіцери, солдати, котрі мають бойовий досвід, які пройшли через війну, знайшли своє місце у нових структурах і щоб ми зберегли їх — вони найголовніше, що у нас. Адже без сильних кадрів армії не збудуєш», — наголосив Андрій Загороднюк.

З нагоди свята Міністр оборони України нагородив найкращих військовослужбовців, працівників ЗСУ, діячів науки та мистецтва, що внесли вагомий вклад у розвиток армії, відомчими відзнаками й нагородами, грошовими преміями та цінними подарунками.

Також до Дня Збройних Сил України представники Міноборони та Генерального штабу ЗСУ проведуть нагородження захисників України безпосередньо в районі проведення операції Об’єднаних сил на сході держави.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,