ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пристайко повідомив про дату припинення вогню на Сході України

17 Грудня 2019, 10:52
Пристайко повідомив про дату припинення вогню на Сході України

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявляє, що до кінця тижня буде оголошено дату припинення вогню на Сході України. Про це очільник МЗС сказав в інтерв’ю УНІАН.

— Наразі ми домовились, що до кінця року відбудуться три важливі події, які дозволять нам з вами побачити, чи дійсно можна розраховувати на прогрес, — повідомив Вадим Пристайко.

Він уточнив, що «важливі події» — це: по-перше, звільнення «всіх погоджених на всіх погоджених» осіб, яке має перейти до реалізації формули «всіх на всіх».

Другою подією міністр назвав «стійке, постійне і всеосяжне припинення вогню».

— Оголошення про це буде 20 чи 21 грудня. І ми побачимо, чи можливий подальший прогрес, — сказав Пристайко.

Ще одна «дуже важлива» подія, за словами міністра закордонних справ, відбудеться цього тижня.

— На наше прохання Червоний Хрест зробить чергову спробу доїхати до тих територій, перетнути лінію зіткнення та взяти участь у розслідуванні того, де перебувають, за різними оцінками, майже 500 людей, які вважаються зниклими безвісти, — повідомив Вадим Пристайко журналістам.

Він розповів, що потрібно буде «дійти до кожного затриманого і утримуваного там, у тих умовах», за лінією зіткнення. Як повідомив Пристайко, до цього часу Червоний Хрест ніколи не отримував такого доступу.

— Ми домовились із Путіним про цей доступ, і протягом  нинішнього тижня зможемо дізнатись, сталось це чи ні, — сказав Вадим Пристайко.

Вадим Пристайко про припинення вогню

— Тристороння контактна група уповноважена лідерами забезпечити це технічне рішення — скільки, коли, в який час і з якого моменту оголошується перемир’я, коли здійснюється верифікація Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Потім, звичайно, ОБСЄ дається час, хоча би доба, на підготовку (їм треба мати достатньо екіпажів на місцях, технічні можливості, щоб перевірити), потім подається узгоджена дата, — сказав міністр.

— Ми планували десь ближче до 24-го числа. Лідери були більш обережні і попросили до кінця грудня, до 31-го. У будь-якому разі, є достатньо часу для того, щоб це зробити, — додав він.

АрміяInform повідомляла, що 18 грудня 2019 року в Мінську відбудеться зустріч Тристоронньої контактної групи (ТКГ) по Донбасу. На ній, зокрема, обговорюватимуть «новорічне» та «різдвяне» перемир’я і нові ділянки розведення військ уздовж лінії зіткнення.

— Ми робимо це в такий спосіб. ТКГ уповноважена лідерами забезпечити це технічне рішення — скільки, коли, в який час і з якого моменту оголошується перемир’я, коли здійснюється верифікація Спеціальною моніторинговою місією (СММ) ОБСЄ, — каже міністр.

Нагадаємо, що 9 грудня 2019 року, після трирічної перерви, лідери «нормандського формату» — України, Росії, Німеччини та Франції — зустрілися в Парижі для переговорів щодо повернення миру на Донбасі. Для Володимира Зеленського вони були першими, а загалом – шостими.

За результатами саміту, зокрема, домовилися розширити мандат СММ ОБСЄ до цілодобового моніторингу, здійснити обмін утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, а також  провести розведення ще в трьох пунктах на лінії зіткнення на Донбасі.

Наступна зустріч «нормандської четвірки» запланована за чотири місяці в Берліні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Новини світу та України