ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Прокуратура направила до Гааги інформацію про злочини РФ щодо страти бійців ЗСУ під Іловайськом і Дебальцевим

6 Грудня 2019
Прокуратура направила до Гааги інформацію про злочини РФ щодо страти бійців ЗСУ під Іловайськом і Дебальцевим

Генеральна прокуратура України продовжує збирати докази ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності з метою забезпечення невідворотності покарання. Про це повідомляє  сайт  Генеральної прокуратури України.

Так, днями ГПУ направила інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо вчинення РФ позасудових страт 9 військовослужбовців ЗСУ під час боїв за Іловайськ і Дебальцеве.

«Інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (ОП МКС) було підготовлене та скероване на підставі статті 15 Римського статуту адвокатами Української Гельсінської спілки з прав людини спільно з прокурорами Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Зазначається, що суть повідомлення складається з фактів позасудових страт 9 військовослужбовців ЗС України представниками проросійської організованої групи «Козачий союз «Область війська Донського» під час боїв за Іловайськ у 2014 році та Дебальцеве у 2015 році. Повідомлення розглядатиме Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду разом з іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених проросійськими силами на сході України в період 2014–2019 років.

Також підкреслюється, що Україна надала фото- та відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових у полон, покази очевидців убивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у полоні.

«У повідомленні висвітлено і практику ведення бойових дій «чужими руками», тобто залучення Російською Федерацією в конфлікт підконтрольних їй незаконних збройних формувань. Офіс прокурора було поінформовано, що згадані незаконні збройні формування можливо використовуються Росією не тільки для досягнення військової переваги, а й для здійснення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права», — інформують у Генпрокуратурі.

У ГПУ нагадують, що загалом до МКС було направлено 5 повідомлень щодо подій на Донбасі. Зокрема вони стосувалися відповідальності за вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності лідерами «ДНР» — Ігорем Гіркіним (Стрєлковим), Олександром Захарченком, Ігорем Безлєром та іншими.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України