ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Програма НАТО в Чернігові допомагає соціальній адаптації звільнених військових у цивільному житті

4 Грудня 2019

У Чернігові 23 військовослужбовці, які заплановані до звільнення в запас, пройшли курси перепідготовки за напрямком «Менеджмент перевезень і логістика». Захід відбувся в Департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації за підтримки місцевих органів влади. На урочистому закритті курсів виступив та вручив сертифікати про закінчення навчання менеджер програми НАТО-Україна пан Крістофер Штаудт.

Курси в рамках проєкту «Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям ЗСУ», реалізовував виконавчий партнер НАТО в Україні ГО «Ліга офіцерів». Мета проєкту – підтримати потенціал Міністерства оборони щодо забезпечення перепідготовки та допомоги з працевлаштування звільнених військовослужбовців ЗСУ або тих, які підлягають звільненню.

Для реалізації проєкту була проведена досить масштабна та кропітка підготовча робота. Передусім менеджери «Ліги офіцерів» спільно з командуванням військових частин Чернігівщини відібрали військовослужбовців для проходження ними перепідготовки та отримання допомоги в працевлаштуванні.

Важливу роль для успішної перепідготовки офіцерів відігравав і вибір професій. Для цього в червні 2019 року було проведено моніторинг ринку праці в регіоні проживання кандидатів на навчання.

За результати моніторингу ринку праці було визначено напрямок підготовки  – «Менеджмент перевезень і логістика». Навчальний процес, який тривав три місяці, на курсах забезпечував ТОВ «Київський центр підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців водного транспорту».

Загалом проєкт спрямований на максимальне зниження, а можливо, й повне нівелювання негативного впливу соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України на звільнених військовослужбовців та членів їхніх родин.

Також важливо, що проєкт передбачає ефективно використати інтелектуальний потенціал військовослужбовців Збройних Сил України для їхньої успішної адаптації в цивільному суспільстві.

Довідково: З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу. Подібні курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет на 2019 рік дозволив здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів. На цей час вже понад 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини