ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про роль військових капеланів говорили в Харкові

13 Грудня 2019
Про роль військових капеланів говорили в Харкові

У Харкові за участю офіцерів АрміяІnform та військових капеланів відбулася пресконференція щодо інституту військового капеланства, його значення та ролі в армії.

Слід зазначити, що донедавна військові священники займалися духовною допомогою  в бойових підрозділах виключно на волонтерських засадах. Нині у Збройних Силах України та інших силових структурах введено штатні посади капеланів.

– Присутність військових капеланів одразу показало свою ефективність. У військовослужбовців з’явилася можливість звернутися не лише до командирів, а й до священника. Це дуже позитивно вплинуло на моральний стан військових, – зазначив начальник відділення спеціальних кореспондентів інформаційного агентства майор Віталій Саранцев.

У 2017 році стартував процес переходу капеланів на штатні посади, які забезпечують священникам можливість працювати на постійній основі з особовим складом відповідного підрозділу. Конфесію штатного капелана обирають самі військовослужбовці підрозділу.

– Якщо до капелана звертається військовий з проханням надати йому священника іншої конфесії, він повинен забезпечити таку можливість. Мені відомий випадок, коли священник греко-католицької церкви на прохання військового-мусульманина привіз йому на передову Коран, – розповідає старший військовий капелан Харківської єпархії ПЦУ отець Ігор.

Штатні військові капелани постійно перебувають зі свої підрозділом, але вони не являються військовослужбовцями і не мають права носити зброю.

– Наша зброя – Біблія. Знаю декілька випадків, коли молитвою вдалося відвернути снаряд, зупинити танк, – наголошує отець Ігор.

Також він додав, що на війні атеїстів не буває.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини