ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про претензійну роботу в Міноборони

3 Грудня 2019
Про претензійну роботу в Міноборони

Найбільша кількість судових справ в Міноборони розглядається в порядку адміністративного судочинства ‒ 2737 (53,7%), 1415 (27,8%) – цивільного та 941 (18,5%) господарського. Про це повідомив під час брифінгу в АрміяInform полковник юстиції Євген Сологуб.

Так, упродовж першого півріччя 2019 року обліковано 307 претензій на загальну суму 59,5 млн грн. (у 2018 – 429 на суму 166,9 млн грн, у 2017 – 299 на суму 88,8 млн грн). У судових органах перебувало 98 судових проваджень щодо об’єктів державної власності стосовно повернення 3801,1319 га земель оборони, нерухомого майна – 22417,47 кв.м, із яких 81 подано органами військової прокуратури в інтересах Міноборони.

‒ Справи, пов’язані з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги військовослужбовцям у зв’язку із встановленням інвалідності, загибеллю (смертю), становлять майже 72,6 % від всіх адміністративних справ, більше 10 % ‒ справи, пов’язані з відшкодуванням моральної шкоди у зв’язку з втратою здоров’я під час проходження військової служби (АТО, Афганістан), близько 2 % справ стосуються отримання пільг, зарахування вислуги років, отримання ОГД, менше одного відсотка ‒ справи, пов’язані з ненарахуванням та несплатою індексації грошового забезпечення, ‒ говорить Євген Сологуб.

Довідково. За результатами розгляду пред’явлених до Міноборони позовів судами першої інстанції винесено понад 500 судових рішень про відмову в їх задоволенні та понад 900 судових рішень про задоволення позовних вимог. Інші перебувають у провадженні судових органів. Наразі судові рішення, ухвалені не на користь Міноборони, у встановленому порядку оскаржуються в апеляційному та касаційному порядку.

‒ Вдалося досягти значних успіхів у вирішенні спорів на користь Міноборони стосовно питання призначення і виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям. А саме щодо необхідності надання документа, що свідчить про причини і обставини поранення при зверненні за призначенням одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення інвалідності. Так, Верховний Суд встановив, що вимога Міноборони щодо необхідності подання військовослужбовцем, військовозобов’язаним чи резервістом, щодо якого вирішується питання про виплату одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, має легітимну мету, відповідає вимогам законності та не є свавільною.

Важливо: з 1 січня 2020 року представництво органів державної влади, зокрема Міноборони, у судах усіх ланок мають здійснювати винятково прокурори або адвокати.

‒ Керівництво Юридичного департаменту організувало роботу зі складання фахівцями юридичної служби Міноборони та Збройних Сил кваліфікаційного іспиту та проходження стажування в адвоката у вільний від служби (роботи) час для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, що забезпечить після 1 січня 2020 року можливість належного представництва інтересів Міноборони та ЗСУ в судах, ‒ додав Євген Сологуб.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини