ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Презентація документального фільму «Родинна справа»

14 Грудня 2019
Презентація документального фільму «Родинна справа»

У столичному Будинку кіно в рамках ретроспективи режисера Валерія Балаяна 13 грудня 2019 року відбулась презентація документального фільму про сім’ї військових зі Сходу України «Родинна справа».

«Родинна справа» – це історія про три сім’ї зі Східної України. Смірнови – із Сум, Козлови – із Січеславщини та Фіміни – з Луганщини. У 2014 році, коли Російська Федерація розв’язала війну проти України, усі вони усвідомили свою Українську ідентичність та пішли захищати Батьківщину від агресора. Це стало для них родинною справою.

Стрічка присвячена світлій пам’яті героя України, бійця батальйону «Донбас» майора Миколи Козлова. Він, у минулому радянський офіцер, був враженим розстрілом мирного населення на Майдані Незалежності у Києві та російською анексією Криму, і тому без жодних роздумів пішов добровольцем на фронт. 24 травня 2014 року в бою під с. Карлівка Донецької області Микола Козлов загинув. Справу батька продовжили двоє його синів і дочка, які теж пішли захищати Батьківщину.

Двоє інших героїв фільму, Юрій Смірнов і Геннадій Фімін, були в полоні сепаратистів. Дружині та трьом синам Геннадія Фіміна довелось тікати з рідної домівки в Луганську. Адже їхні імена додала у свої розстрільні списки нова окупаційна влада.

– Зйомки фільму відбувалися від Заходу до Сходу України – у Львові, Сумах, Маріуполі, Карпатах, на Київщині, Січеславщині та Донеччині. І ми спробували зруйнувати (або хоча б похитнути) стереотип про «східняків» і «західняків». Важливо було показати, що Україну готові захищати не лише мешканці Заходу чи Центру країни, а й вихідці зі Сходу. Патріотизм і любов до рідної землі притаманні не лише людям з окремих регіонів, а всім українцям. І ми переконані, що саме такий меседж дуже потрібний і актуальний нині, – каже генеральна продюсерка «Добранічфільм» Світлана Коробченко.

У фільмі використано унікальне відео реального бою під Карлівкою Донецької області, яке відзняв учасник батальйону «Донбас».

Сценарій до фільму створив український письменник Євген Положій. Оператори стрічки – Єгор Бондаренко й Тетяна Дуднік.

Стрічку створено кінокомпанією “Добранічфільм” за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Читайте нас у Facebook
Новини