ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Поки не завершена війна в Україні, РФ скоюватиме вбивства у  мирній Європі

21 Грудня 2019
Поки не завершена війна в Україні, РФ скоюватиме вбивства у  мирній Європі

Глава МЗС України Вадим Пристайко вважає, що Росія скоюватиме все більше вбивств у країнах Європи, доки в Україні триває війна. Як повідомляє «Європейська правда», про це міністр Пристайко заявив на пресконференції у Берліні, коментуючи вбивство у німецькій столиці колишнього чеченського командира, громадянина Грузії Хангошвілі.

— На превеликий жаль, і до вас докотилася хвиля вбивств, які роблять росіяни. Ви бачили це у Британії. А ми вже звикли. На наших вулицях убивають і російських бізнесменів, і білоруських журналістів. Це не перший раз, коли ми стикаємось із замовними вбивствами. Але ми воююча країна, в якій це, на жаль, відбувається дуже часто, — сказав Вадим Пристайко.

Він висловив міркування, що доки російська агресія на Донбасі триватиме, такі вбивства в Європі траплятимуться все частіше.

— Ми розуміємо трагедію, коли це відбувається на мирних вулицях Берліна. Але, на жаль, поки ми не завершимо війну, це буде відбуватися все більше і більше, — сказав він.

За даними АрміяInform, Зелімхан Хангошвілі воював у Другій чеченській війні проти російських військ на Північному Кавказі в 2001-2005 роках, був польовим командиром і близьким союзником чеченського президента Аслана Масхадова. Хангошвілі був убитий у центральному берлінському парку в серпні, коли прямував до мечеті.

Нагадаємо, що 4 грудня Німеччина оголосила двох російських дипломатів персонами нон ґрата, пояснивши це тим, що Москва недостатньо активно співпрацює з Берліном у розслідуванні гучного вбивства. Росія у відповідь вирішила вислати двох німецьких дипломатів із Москви.

Як свідчать розслідування ЗМІ, росіянин Вадим Красиков, заарештований в Німеччині за звинуваченням у вбивстві Хангошвілі, раніше служив у загоні спецпризначення ФСБ РФ «Вимпел» і брав участь принаймні ще у двох замовних убивствах.

Україна розраховує на підтримку Німеччини на своєму шляху до ЄС у 2020 році

Серед інших питань, озвучених главою українського МЗС Вадимом Пристайком на пресконференції, — заява, що Україна розраховує на підтримку Німеччиною її євроінтеграційних прагнень, коли головуватиме в Раді ЄС наступного року.

— Я вчергове підтвердив німецькому колезі, що Україна залишається відданою європейському курсу, курсу на ЄС і НАТО, — сказав Вадим Пристайко на спільній пресконференції з Гайко Маасом після зустрічі в Берліні 20 грудня.

За словами міністра, Україна проводить необхідні реформи для інтеграції до Євросоюзу.

— Ми розраховуємо, що наші амбіції у європейській інтеграції будуть підтримані нашими німецькими колегами, коли перейде головування (до них) у Раді ЄС у другій половині 2020 року, — сказав глава українського МЗС.

Сподівання на досягнення миру на Сході України

Зі свого боку міністр закордонних справ ФРН висловив сподівання на досягнення найближчими місяцями зрушень у досягненні миру на Сході України

— Ми маємо працювати над тим, щоб у найближчі тижні та місяці дати нові позитивні сигнали, щоб знайти політичне рішення для війни на Сході України, яка вже занадто давно триває, — заявив Гайко Маас.

Також серед важливих домовленостей в Парижі німецький дипломат назвав готовність обох сторін дотримуватися домовленостей і шукати рішення щодо питань, за якими домовитися в Парижі не вдалося, передає «Укрінформ».

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України