ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Після Польщі вигадки Путіна про війну спростувала Литва

23 Грудня 2019, 14:55
Після Польщі вигадки Путіна про війну спростувала Литва

Минулого четверга президент РФ Путін розповів журналістам, як СРСР рятував країни Східної Європи та Балтії від нацистів. Сталося це після того, як кремлівського довгожителя не запросили на врочистості з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни та після того, як Європарламент оприлюднив резолюцію «Про важливість збереження історичної пам’яті для майбутнього Європи», в якій зазначена руйнівна роль пакту Молотова-Ріббентропа для миру наприкінці 1930-х років.

Після виступу Путіна з його «особливою думкою» з цього питання з’явилася реакція польського МЗС, який нагадав, що Другу світову війну спровокували разом і Німеччина, і Радянський Союз. АрміяInform розповідала про цю історію та незадоволення викритої на брехні Росії.

Слідом за Польщею на слова московського президента відповів глава Литви Ґітанас Науседа. У своєму дописі на фейсбук-сторінці він також звинуватив Путіна у «наполегливій праці з переписування історії». За словами президента Литви, одним із прикладів цього є «заперечення впливу таємних протоколів пакту Молотова-Ріббентропа», які в підсумку «призвели до подальшої окупації країн Балтії».

Ґітанас Науседа нагадав про приклади опору агресії, які «надихнули народи Литви, Латвії та Естонії на боротьбу за незалежність». Він закликав не забувати уроки, що потрібно засвоїти з європейської історії. «Не замінюймо істину брехливими гаслами», — написав литовський лідер.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини світу та України