ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: взаємосумісність з НАТО та розбудова миру

Прочитаєте за: 3 хв. 9 Грудня 2019, 16:17

АрміяІnform і надалі подає огляд найважливіших новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився черговими кроками ЗСУ до набуття взаємосумісності з НАТО, а також деякими змінами в законодавстві.

НАВЧАННЯ ТА ПІДГОТОВКА

Вперше за останні 20 років бомбардувальники тренувались дозаправлятись у повітрі

Дозаправка в повітрі — важливий елемент бойової підготовки авіації, що дозволяє виконувати завдання для забезпечення необхідного радіусу застосування літаків тактичної авіації, зокрема Су-24М (МР). Цей елемент є необхідним для досягнення взаємосумісності українських пілотів із ВПС країн НАТО. Минулого тижня вперше за останні 20 років у бригаді тактичної авіації імені Петра Франка, що на Хмельниччині, екіпажі на літаках Су-24М, Су-24МР і Л-39 виконували вильоти вдень і вночі, спрямовані на відновлення й підтримання навичок пілотування в зоні та за маршрутами, а також дозаправлялись у повітрі. Інші льотні команди бригади теж залучать до виконання цього важливого елемента бойового вишколу.

Армійські кібервоїни взяли участь у багатонаціональних навчаннях НАТО «Cyber Coalition – 2019»

Вже 12-й рік поспіль навчання Cyber Coalition випробовують і готують кіберзахисників із країн Альянсу до захисту мереж НАТО і своїх країн. Цього року Україна теж брала участь у цих маневрах як країна-партнер Альянсу. Хоч на теренах Естонії наші військові тренуються вже всьоме, проте ці навчання є одними з найважливіших, що організувало Командування об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації за підтримки штабу Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі. Їхнє основне завдання – удосконалення здатності Альянсу і його членів захищати свої мережі, а також координувати зусилля у разі кібератаки. Участь наших фахівців у цьому процесі є ще одним кроком до підвищення взаємосумісності.

Ще сто українських військових пройшли підготовку за програмою Orbital

Упродовж шести тижнів військовослужбовці морської піхоти та Сухопутних військ ЗСУ проходили вишкіл на базі 235-го Міжвидового центру підготовки військових частин. Заняття відбувалися за програмою навчально-тренувальної місії операції Orbital під орудою британських і данських інструкторів. Українські офіцери, сержанти й старшини, здебільшого представники оперативного командування «Південь», готувалися за навчальними модулями: вогнева підготовка, військова топографія, навігація, зв’язок, тактична медицина, виживання та тактична підготовка. Загалом через програму Орбітал пройшли вже близько 10 тисяч наших військовиків.

МІЖНАРОДНА БЕЗПЕКА Й УКРАЇНА

Відбулась 11-та ротація українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго

3 грудня в місті Новий Калинів, що на Львівщині, відбулися урочистості в межах планової заміни особового складу українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. 250 військових, які нестимуть службу в непростих кліматичних і санітарно-епідеміологічних умовах, отримали всі належні щеплення.

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ

  • 5 грудня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила Закон про оборонні закупівлі (№ 2398-д). Закупівля для потреб оборони — одна з найкритичніших реформ, що має вивести закупки, передусім озброєнь, на абсолютно новий рівень практики держав НАТО. В оборонному відомстві очікують на друге читання й ухвалення документа в цілому.
  • Парламент доповнив Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» нормами, що додають до переліку учасників бойових дій осіб, які в період до набрання чинності Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв) та у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України й іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами. Ці доповнення набудуть чинності з 1 січня 2020 року. Більш детально можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної Ради України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram