ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: військова допомога США та оборонний огляд у ЗСУ

16 Грудня 2019
Підсумки армійського тижня: військова допомога США та оборонний огляд у ЗСУ

АрміяІNFORM подає огляд найважливіших новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився довгоочікуваною «нормандською зустріччю» й підписанням низки документів, що визначають перспективи розвитку українського безпекового середовища. Йдеться про Дорожню карту Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва, Закон про держбюджет на 2020 рік, Законопроєкт Конгресу США про оборонний бюджет з військовою допомогою Україні, а також оборонний огляд у ЗС України.

У Парижі відбулась зустріч у «нормандському форматі»

9 грудня на саміт у Парижі зібралися лідери «нормандської четвірки» ‒ президент України Володимир Зеленський, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер ФРН Ангела Меркель та президент РФ Володимир Путін.

Про що домовились:

 • Про повне, всебічне та безстрокове припинення вогню на сході України, яке повинно відбутися до кінця 2019 року.
 • Про розширення мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з можливістю здійснення цілодобового моніторингу. Це значно ускладнить можливість проводити обстріли вночі.
 • Про розведення сил ще на трьох нових ділянках до березня 2020 року. Важливий момент: ці три ділянки мають стати гуманітарними зонами, що дадуть можливість облаштувати переходи та переїзди й поліпшити життя людей в зоні розмежування.
 • Про обмін полоненими до кінця 2019 року. За принципом «всіх узгоджених на всіх узгоджених».
 • Про продовження дії закону про особливий статус Донбасу. Конкретної дати проведення виборів на Донбасі немає.
 • Наступна «нормандська зустріч» планується за 4 місяці.

 Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про державний бюджет на 2020 рік».

Це відбулося 11 грудня і означає, що ми маємо найбільший за всю історію існування України оборонний бюджет. Нагадаємо ключові моменти з бюджету 2020 року:

 • На оборону і нацбезпеку виділяється 245,8 млрд грн (5,45 % ВВП, це відповідає вимогам документів стратегічного планування).
 • Якщо порівнювати з 2019 роком (212,0 млрд грн), то нинішній бюджет на 16 % більший (на 33,8 млрд грн).
 • При цьому 136,5 млрд іде на оборону, 109,3 млрд грн — на безпеку.
 • Суто Міноборони отримує 125,1 млрд грн.

 Україна підписала оновлену редакцію Дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва

12 грудня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулось 28-ме засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва. Під час нього сторони розглянули результати співпраці в 2019 році в сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу. Були визначені пріоритетні завдання на 2020 рік та підписано оновлену редакцію Дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва.

У МОУ підбили підсумки виконання завдань оборонного огляду

12 грудня відбулося заключне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань проведення оборонного огляду, де розглядали та схвалювали звіт про його результати. Саме цей огляд стане основою для розробки документів середньострокового оборонного планування, а саме: Стратегії воєнної безпеки України, Стратегічного оборонного бюлетеня України та державної програми розвитку Збройних Сил України.

Стисло про те, які завдання були виконані під час огляду:

 • оцінка стану та перспектив розвитку безпекового середовища (глобальні, регіональні та національні аспекти) у контексті воєнної безпеки;
 • огляд спроможностей за їх функціональними групами спроможностей та планування сил;
 • планування ресурсів;
 • формування перспективної моделі організації оборони, Збройних Сил та інших складових сил оборони.

Конгрес США прийняв оборонний бюджет із військовою допомогою Україні в $300 млн

11 грудня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про державну оборону на суму 738 мільярдів доларів. У складі цього документа закладена обіцяна військова допомога Україні в 300 мільйонів доларів. Очікується, що в Сенаті проголосують за цей законопроєкт вже до кінця наступного тижня.

Військова допомога США згідно з документом є на $50 млн більшою, ніж у попередньому бюджеті, з яких – що дуже суттєво – $100 млн передбачені на летальне озброєння. Це надзвичайно важливий момент для зміцнення обороноздатності України та бойової готовності Збройних Сил нашої держави. Крім цього, законопроєкт США передбачає санкції проти компаній, що прокладають трубопровід «Північний потік – 2» дном моря.

 Військові можуть в режимі онлайн спостерігати за квартирною чергою

На сайті Міністерства оборони України оприлюднили списки загальної черги військовослужбовців, які перебувають на квартирному обліку. Там знаходяться дані за 1 липня 2019 року. Зміни вноситимуться кожні пів року. З початком Антитерористичної операції списки квартирної черги були видалені з вільного доступу задля уникнення відтоку персональних даних військовослужбовців Збройних Сил України. Сьогодні відповідна інформація щодо черговиків упорядкована, приведена до вимог Закону України «Про захист персональних даних» і знову є у відкритому доступі.

 • Наразі в гарнізонах ЗС України у черзі на житло понад 47 тисяч сімей військовослужбовців, близько 7 тисяч з яких чекають на новосілля майже 20 років.
 • У 2019 році на бюджетну програму «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України» було виділено 826 млн гривень. 2020 року передбачено 1,2 млрд грн.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Timeline, Новини