ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського року або ТОП-10 найважливіших подій з життя ЗСУ

28 Грудня 2019

Аби підсумувати, чим важливий для розвитку українського війська був 2019 рік, АрміяInform підготувала короткий огляд топ-новин з життя Збройних Сил України.

1.Бюджет Міноборони у 2020 році стане найбільшим з часів незалежності України

Витрати на оборону і безпеку в 2020 році становитимуть 5,45% від ВВП або 245,8 мільярда гривень, що є найбільшою сумою за роки незалежності України. На безпеку й оборону виділяється 5,45% від прогнозованого ВВП – це 245,8 млрд грн. З яких 3% ВВП – це 136 млрд грн – виділяється на оборону.

Міністр оборони України заявляв, що бюджет Міністерства включає видатки на саме міністерство – це 116,1 млрд грн, у 2019 році це було 102 млрд грн, також із державних гарантій на закупівлю озброєння та військової техніки – 9 млрд грн, в 2019 році це було 3 млрд грн.

2.Звільнення моряків і політв’язнів з полону РФ

35 українських політв’язнів повернулися додому з російських в’язниць. Серед них – 24 військовополонених моряка, захоплених Росією 25 листопада 2018 року в Керченській протоці, та 11 політв’язнів. Ця подія стала однією з найбільш очікуваних для України за п’ять років війни. 48 % населення нашої країни вважають це топ-подією року, про що свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Відео: ТРК «Бриз»

3.Візит Північноатлантичної ради НАТО до України

30-31 жовтня представники 29 держав-членів Північноатлантичної ради НАТО на чолі з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом відвідали Україну. Під час візиту очільник Альянсу виступив у Верховній Раді, зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським, а також відвідав Одеську морську академію.

Цей візит був важливий з огляду на продовження діалогу щодо членства України в Альянсі. Єнс Столтенберг запевнив, що двері в НАТО є відкритими для України і лише від нас залежить, бути членом Альянсу чи ні. Сторона НАТО також зявила про перегляд існуючих програм військової підтримки України: окрім річної національної, програми в рамках комісії та комплексного пакета допомоги, з’явиться ще один формат щодо координації трьох попередніх. На наступні роки одним із пріоритетних напрямів співробітництва Україна-НАТО було визначено розвиток ВМС України.

4.На Донбасі відбулось розведення сил на трьох ділянках фронту

Про розведення сил на трьох пробних ділянках домовилися у Мінську ще в 2016-му. Йдеться про території в районі Станиці Луганської і Золотого в Луганській області та Петрівського – в Донецькій. Там донедавна сторони перебували на відстані 1000–1200 метрів одна від одної, нині відстань між ними зросла до близько трьох кілометрів.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк нещодавно повідомив, що Україна вже визначила нові точки розведення сил і засобів на Донбасі, і їх обговорюють у рамках Тристоронньої контактної групи.  Експерти зазначають, що ключовими для ситуації на Донбасі стануть перші місяці 2020 року, які покажуть, чи дійсно політикам вдасться домовитися про чергове розведення сил і вийти на принципово новий мирний процес до наступної зустрічі «нормандської четвірки» навесні.

5. Україна отримала можливість купувати високотехнічну техніку у США

Міністерство оборони України отримало можливість закуповувати товари та послуги оборонного призначення за кордоном, а наша держава право стати повноцінним учасником програми Пентагону «Міжнародні військові продажі» (Foreign Military Sales, FMS). У цьому році ЗСУ одержали першу партію «Джавелінів» за прямими поставками. Нещодавно був укладений контракт і на постачання другої партії. Крім співпраці з урядом США за програмою закордонних військових продажів, у МОУ також укладений контракт з Агенцією НАТО з підтримки і постачання. Використовування всіх ресурсів, які існують на ринку озброєння, — державних національних, недержавних національних, а також закордонних виробників і постачальників, – допомагає посилювати спроможності української армії в забезпечення обороноздатності держави.

6. Військово-Морські Сили ЗСУ отримали патрульні катери класу Island

У жовтні до Одеси суховантажем Ocea Freedom для ВМС ЗСУ прибули два патрульні катери типу Island – «Слов’янськ» та «Старобільск». Катери класу Island були збудовані для Берегової охорони США, їх вважають дуже вдалими за мореплавними якостями. Завдяки своїй швидкості, маневреності й озброєнню, такі катери здатні виконувати значний спектр завдань, які притаманні класичним надводним кораблям. Їхньою перевагою над більшими кораблями є стрімкість та раптовість дії, можливість передислокації по суходолу та здатність діяти на річках, а у поєднанні з інноваційною тактикою застосування та добре підготовленими екіпажами, катери подібного типу дозволять перемагати сильнішого супротивника в морських боях і операціях.

Катери «Старобільськ» і «Слов’янськ» — лише невелика частина допомоги у сфері безпеки, яку США вже надали Україні з 2014 року. Крім цих двох патрульних катерів типу Island, Сполучені Штати нададуть ще три додаткові катери цього ж класу. Це катери американської Берегової охорони, які надалі збільшать військово-морські спроможності ВМС України.

Відео: ТРК «Бриз»

7. У війська поставлено 7434 одиниці озброєння та військової техніки

Оборонне відомство наростило темпи постачання у війська сучасних і нових зразків озброєння та військової техніки. За 2019 рік на потреби ЗСУ було поставлено приблизно 700 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, близько 900 одиниць бронетанкової і автомобільної техніки, 90 літальних апаратів різних типів, 5 бойових катерів та кораблів і близько 700 зразків озброєння і військової техніки, які забезпечують стійкий зв’язок, автоматизацію процесів управління військами та кібернетичний захист.

507 одиниць ОВТ відремонтовано.

Також у війська поставлено близько 2000 боєприпасів крупного калібру і близько 150 тисяч складових боєприпасів , які необхідні для створення критичної номенклатури.

За результатами 55 успішних випробувань прийняті на озброєння 17 нових зразків ОВТ.

8. ЗСУ взяли участь у 24 основних міжнародних навчаннях різного типу

Упродовж року українські військовослужбовці взяли участь у 24 основних міжнародних навчаннях різного типу. Шість із них відбулися на території України. Це багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів ЗС України, Rapid Trident–2019, Sea Breeze–2019, Riverine–2019, Warrior Watcher–2019 та «Кленова арка–2019».

В українсько-американському навчанні «Сі Бриз» взяли участь майже три тисячі осіб та було задіяно понад 30 кораблів. Загалом під час навчань корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори налітали більше ніж 300 годин, морські піхотинці виконали понад три сотні стрибків із парашутом, близько 300 годин під водою провели дайвери.

Навчання Rapid Trident поставили впевнений рекорд із залучення особового складу, бойової техніки та озброєння: майже 3600 військовослужбовців та 600 одиниць військової техніки, які одночасно діяли на навчальних ділянках військового полігона. Унікальними були також і завдання, які військові підрозділи з різних країн виконували у тісній взаємодії.

9. Ребрендинг ЗСУ: почесні найменування присвоєно 12 бригадам, 2 батальйонам, 1 військовому навчальному закладу та  1 центру

Історично-ціннісний ребрендинг Збройних Сил триває уже третій рік. Ідеологія нашої сучасної армії базується на бойовому минулому козаків, славетних походах київських та галицьких князів, а також армії УНР. Поєднуючи історичне минуле з новітніми подвигами наших героїв, присвоєння почесних найменувань військовим підрозділам, які відзначились в бойових діях на Донбасі, стало доброю традицією в українському війську. Сьогодні почесні найменування присвоєні:

57-й окремій мотопіхотній бригаді – імені кошового отамана Костя Гордієнка;

58-й окремій мотопіхотній бригаді – імені гетьмана Івана Виговського;

26-й артилерійській бригаді – імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича;

36-й окремій бригаді морської піхоти – імені контрадмірала Михайла Білінського;

Військово-морському ліцею – імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного;

17-й окремій танковій Криворізькій бригаді – імені Костянтина Пестушка;

28-й окремій механізованій бригаді – імені Лицарів Зимового Походу;

92-й окремій механізованій бригаді – імені кошового отамана Івана Сірка;

456-й бригаді транспортної авіації – імені Дмитра Майбороди;

14-й окремій механізованій бригаді – імені князя Романа Великого;

11-й бригаді армійської авіації – почесного найменування «Херсон»;

13-му окремому десантно-штурмовому батальйону – імені Героя України полковника Тараса Сенюка;

19-й ракетній бригаді – почесного найменування «Свята Варвара»;

46-му окремому штурмовому батальйону 54-ї окремої механізованої бригади – почесного найменування «Донбас»;

201-й зенітній ракетній бригаді – імені гетьмана Пилипа Орлика;

73-му морському центру спеціальних операцій – імені кошового отамана Антіна Головатого.

 10. Армійські спортсмени привезли до України 33 медалі зі Всесвітніх Ігор в Китаї

З 17 по 27 жовтня збірна України брала участь у 7-х Всесвітніх Іграх серед військовослужбовців, які проходили у Китаї. Ці змагання вважаються Олімпійськими іграми серед військових і проходять один раз на чотири роки. Команда Збройних Сил України виборола  – 5 золотих, 13 срібних і 15 бронзових  нагород та посіла 10-те місце в загальнокомандному заліку. Зокрема найкращим стрільцем цих змагань було визнано старшого сержанта Павла Коростильова, який зібрав повний комплект медалей.

Також топовими армійськими спортсменами  у світовій та європейській першості у 2019 році були:

Жан Беленюк – чемпіон світу та Європи, чемпіон Європейських Ігор з греко-римської боротьби;

Ігор Рейзлін – срібний та бронзовий призер чемпіонату світу з фехтування на шпагах;

Олег Верняєв – бронзовий призер чемпіонату світу, чемпіон та дворазовий срібний призер Європейських Ігор зі спортивної гімнастики;

Ярослава Магучіх – срібна призерка чемпіонату світу, володарка світового рекорду серед спортсменів до 20 років (стрибки у висоту), найкраща юна спортсменка Європи (за версією Європейських Олімпійських Комітетів).

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Лонгрід, Новини