ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пентагон пояснив завдання космічних сил, Китай засудив нові «зоряні війни»

24 Грудня 2019
Пентагон пояснив завдання космічних сил, Китай засудив нові «зоряні війни»

У грудні Сполучені Штати ухвалили оборонний бюджет на 2020 рік, в якому передбачено й рішення про створення космічних військ: 17-го числа проєкт закону підписав Конгрес, а 20-го — президент Трамп. Космічні війська США стануть шостим видом збройних сил поряд із сухопутними, військово-повітряними, військово-морськими силами, береговою охороною та морською піхотою.

Раніше в Пентагоні застерігали від можливих загроз через зростання космічної активності Росії та Китаю і розробку цими країнами низки технологій для ведення бойових дій у космосі. Після ухвалення закону міністр оборони США Марк Еспер розтлумачив завдання новостворених космічних військ: «Усе просто — вони захищатимуть домінування Америки в космосі».

Космічні війська США

– Наша залежність від можливостей, що спираються на підтримку з космосу, різко зросла, — пояснив 21 грудня керівник американського оборонного відомства в коментарі журналістам AP. Говорячи про важливість нового роду військ, Еспер порівняв створення космічних сил зі створенням 1947 року ВПС США.

Як повідомляла АрміяInform, космічні війська не матимуть власного командування — ними керуватиме командувач ВПС генерал Джей Реймонд. Також чисельність КВ буде значно меншою, порівняно з іншими, — початково близько 200 осіб, згодом — до 16 тисяч військовослужбовців та цивільних працівників. Так само малим буде й бюджет на перший рік існування космічних сил — $40 мільйонів.

Китай засудив появу в США космічних військ

Ми згадували, що однією з причин створення космічних сил США назвали активність у космосі Росії та Китаю. І після ухвалення рішення не забарилася реакція міністерства закордонних справ КНР.

Як повідомило DW, МЗС Китаю засудило появу в США космічних військ та попередило, що подібний крок призведе до «гонки озброєнь у космосі», який перетворюється на «поле битви».

– Рішення США порушує міжнародну угоду про мирне використання космічного простору, – додав представник зовнішньополітичного відомства КНР.

Офіційний Пекін вважає, що світовій спільноті слід домовитися про «юридично обов’язковий інструмент контролю над озброєннями в космосі».

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України