ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Палата представників оголосила імпічмент Дональду Трампу за двома статтями

19 Грудня 2019

Палата представників США 18 грудня провела історичні голосування щодо оголошення імпічменту главі Білого дому за двома статтями обвинувачень – у зловживанні владою та перешкоджанні роботі Конгресу в розслідуванні цієї справи.

Тож, повідомляє Укрінформ, утретє за історію Америки нижня палата ухвалила рішення щодо імпічменту президента країни. Як і очікувалось, голосування, яке відбувалося окремо по кожній зі статей, розділилося здебільшого за партійною ознакою.

Звинувачення президента Трампа у зловживанні владою підтримали 230 демократів, проти імпічменту виступили 197 республіканців. Під час голосування щодо перешкоджання з боку президента роботі Конгресу «за» висловилися 229 демократів, «проти» – 198 республіканців.

Перед голосуванням були побоювання, що близько тридцяти демократів, які виграли вибори в прореспубліканських округах, можуть проголосувати проти відставки президента, щоби зберегти свою підтримку під час наступних виборів. Однак більшість із них висловили солідарність із партійною лінією проти глави Білого дому.

Справа, яку розглядали законодавці, стосувалася спроб Трампа натиснути на нове керівництво України з метою офіційного оголошення Києвом розслідування проти Джо Байдена. Ексвіцепрезидент США наразі є одним із найбільших політичних опонентів Дональда Трампа на президентських виборах 2020 року. У цьому зв’язку демократи закидають главі Білого дому спроби втягнути Україну у виборчий процес у США через призупинення військової допомоги та затягування обіцяної зустрічі в Білому домі.

Голосування відбулося після кількагодинних дебатів у Палаті представників, під час яких і демократи, і республіканці отримали однаковий час для виступів.

Далі процес розгляду імпічменту має перейти до Сенату. Очікується, що лідер республіканської більшості у верхній палаті Мітч Макконнелл за кілька днів оголосить календар заходів у Сенаті. Для того, щоби імпічмент був затверджений офіційно, необхідна підтримка понад двох третин сенаторів США.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України