ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Основні тренди 2019-го в безпековій сфері: про що говорять міжнародні й вітчизняні експерти

18 Грудня 2019, 20:17
Основні тренди 2019-го в безпековій сфері: про що говорять міжнародні й вітчизняні експерти

Вже шостий рік поспіль у першу суботу грудня в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувається Міжнародний форум «Інформаційна безпека: актуальні тренди». На ньому обговорюють питання інформаційної війни, інноваційних комунікаційних технологій та гібридних війн. АрміяInform пропонує ознайомитись з основними трендами 2019-го, про які дискутували міжнародні й вітчизняні експерти в рамках форуму.

Ситуація на Євразійському просторі

Про останні події в безпековій сфері Балтійського регіону розповідала Івета Рейнхолде, завідувачка кафедри політології Латвійського національного університету, експерт Конгресу місцевих і регіональних органів влади Ради Європи. Вона наголосила на необхідності подальшого стимулювання процесів розвитку критичного мислення в боротьбі з фейками та поглиблення знань у сфері медіабезпеки.

Представник Вірменії, Рубен Меграбян, редактор видання «Аравот» та експерт Вірменського інституту міжнародних відносин і безпеки, розповів про ситуацію в Кавказькому регіоні. І акцентував увагу на активізації поглибленої співпраці експертів з питань безпеки в межах Східного партнерства.

Про ситуацію в Іспанії та в цілому на півдні Європи розповідав іспанський журналіст та політолог Пабло Гонзалес. Основною загрозою експерт вважає ісламський радикалізм і сепаратистські рухи в Каталонії, до яких причетна також Російська Федерація.

Розповідаючи про ситуацію в Центральній Азії, представник Казахстану, правозахисник і секретар політради руху «Шиндик», Єрмек Наримбай, наголосив на тому, що можливості й досвід України в боротьбі з російською інформаційною агресією використовують неактивно. Серед загроз свого регіону Єрмек зазначив російську і китайську гібридні експансії.

Експерт Чеського інституту менеджерів з інформаційної безпеки Томас Флідр розповідав про загрози російської інформаційної експансії та гібридні технології, які РФ застосовує в інформпросторі Чеської республіки. Серед ключових наративів визначено тематику ностальгії за радянськими часами та фактор «Великої вітчизняної війни».

Розповідаючи про ситуацію на Близькому Сході та, зокрема в Ірані, Егсан Рефагі розповідав про технології «м’якої сили», які на його думку, застосовують противники країни в інформаційному просторі.

Оцінюючи виступи іноземних експертів, можна чітко зрозуміти динаміку та специфіку інформаційних безпекових процесів, у контексті яких цього року були країни Старого Світу. Зокрема, ці виступи є корисними для українських експертів у сенсі розуміння того, що світ дивиться на ситуацію в Україні далеко не так, як нам цього хочеться. Саме тому слід докласти серйозних зусиль для формування надійної системи захисту власного інформаційного простору. А також, користуючись моментом, брати активну участь у світових геополітичних процесах.

Підбиваючи підсумки дискусій і виступів на форумі, керівник оргкомітету Олександр Курбан визначив наступні основні тренди безпекової сфери 2019 року:

  • Посилення й активізація цифрових і гуманітарних атак у рамках сучасних геополітичних процесів. Найзапекліші й драматичні протистояння відбуваються саме у віртуальному просторі. А серед найбільших інформаційних агресорів визначають Китай, Росію та Північну Корею.
  • Продовження торішніх і посилення цьогорічних тенденцій на гібридизацію й інтеграцію технологій управління інформаційними процесами. Мова йде, передусім, про штучні нейронні мережі, соціальну інженерію та автоматизовані процеси моніторингу інформаційних полів.
  • Неготовність на теперішньому етапі технічного розвитку людства до переходу на повністю автоматизовані процеси управління інформаційними потоками. Зокрема, у соцмережах поки що немає достатньо глибоко інтегрованих програмних засобів повної заміни рутинних функцій, що виконує людина, на автоматизований таргетинг.
  • Потреба якісної еволюції українського суспільства у сенсі засвоєння новітніх технологій та інновацій для вирішення ключових безпекових питань. Успішна реалізація України в рамках співпраці із західним світом і забезпечення надійного захисту від агресії з боку РФ базуватиметься на активних гуманітарних та технологічних еволюційних процесах усередині країни.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально, Новини, Публікації