ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Нідерланди звинуватили Росію в перешкоджанні розслідуванню катастрофи «Боїнга»

2 Грудня 2019
Нідерланди звинуватили Росію в перешкоджанні розслідуванню катастрофи «Боїнга»

Прокуратура Нідерландів заявила, що Росія свідомо дозволила бойовику Володимиру Цемаху, підозрюваному в причетності до катастрофи літака MH17 на Донбасі, виїхати з країни, щоб не видавати його Нідерландам. Про це, з посиланням на висновок Національної прокуратури Нідерландів щодо запитів російській стороні на видачу Цемаха, повідомляє «Європейська правда».

«Національна прокуратура зробила висновок, що Росія свідомо дозволила, щоб Цемах залишив її територію і тим самим відмовилася задовольняти запит Нідерландів. Це мало б статися на основі європейського договору про екстрадицію», йдеться в документі.

У прокуратурі нагадали, що Володимир Цемах проходить у справі як підозрюваний, однак рішення про те, чи слід його притягувати до відповідальності, ще немає, для цього потрібно більше доказів. Прокуратура проінформувала про свій висновок як російську сторону, так і родичів жертв катастрофи.

Утім, як зазначили в прокуратурі, ситуація довкола Цемаха не вплине на судовий процес довкола катастрофи MH17, який має розпочатися 9 березня 2020 року.

АрміяInform нагадує, що раніше, 7 вересня, Україна передала Росії Володимира Цемаха, фігуранта кримінальної справи про збитий над Донбасом малайзійський «Боїнг» рейсу MH17. Після передавання згідно з умовами одночасного звільнення він повернувся на територію, підконтрольну «ДНР».

Згодом прокуратура Нідерландів надіслала запит до РФ на тимчасовий арешт Цемаха з метою екстрадиції, а 11 вересня перекваліфікувала його статус зі свідка на підозрювано.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України