ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Навчання під мінометним обстрілом відходять у минуле

22 Грудня 2019
Навчання під мінометним обстрілом відходять у минуле

Нещодавно Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл. Наша країна стала сотою державою, котра підтримала положення цього документа. З цього приводу в районі проведення операції Об’єднаних сил для офіцерів військово-цивільного співробітництва запроваджено низку тренінгів щодо втілення в роботу основних положень Декларації.

– Україна нині перебуває у стані збройного конфлікту, тому одне з основних наших завдань – гарантувати безпеку цивільного населення та дітей зокрема. Діти нормально навчаються лише тоді, коли їх не гнітить страх, особливо страх за своє життя, – зазначив старший радник з військових питань міжнародної неурядової організації «Центр із питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту» (англ. Center for Civilians in Conflict – CIVIC) Сергій Дьома.

За його словами, Декларація містить низку зобов’язань для запобігання та реагування на напади, а також використання шкіл у військових цілях під час війни. У країнах, що приєдналися до Декларації раніше, вже розроблені і запроваджуються підходи до імплементації цього документа. Їхній досвід може бути цінним для України.

– За даними ЮНІСЕФ під час збройного конфлікту на сході України постраждало 36 шкіл. А одна з них була атакована майже 15 разів. Бойовики, яких підтримує Росія, проводили навіть навмисні обстріли шкіл з використанням танків, важкої артилерії та мінометів, – наголосив Сергій Дьома. – Іноді школи використовували як місце перебування військовослужбовців, а це відповідно до декларації є недопустимим. Тобто проблема є та її треба вирішувати, саме в рамках тренінгу ми показуємо, як це можна робити.

Звичайно, що ні Російська Федерація, ні квазіреспубліки не приєдналися до цього документа. Але один з керівних принципів Декларації каже, що погані практики, запроваджені іншою стороною конфлікту не є виправданням для тих, хто підписався виконувати цей документ.

Як повідомив начальник Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва «Маріуполь» полковник Віталій Карпенко, подібні тренінги дуже корисні для військових, тому що відпрацьовують єдиний погляд на питання захисту цивільного населення, а також роз’яснюють певні положення домовленостей між країнами.

– На цей час є прогрес у процесі відновлення та відкриття шкіл у прифронтових населених пунктах, які підконтрольні українському урядові. Це дає змогу щороку багатьом школам вчасно відкриватися для занять. Проте школи в районах, які контролює окупаційна влада, залишаються занадто пошкодженими, щоб працювати. А в деяких із них бракує кваліфікованих учителів, – зазначив полковник Віталій Карпенко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини