ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Найстаріше в Україні військове видання стало частиною наукового спадку нашої держави

7 Грудня 2019
Найстаріше в Україні військове видання стало частиною наукового спадку нашої держави

Напередодні Дня Збройних Сил України журналісти Львівського офісу АрміяInform урочисто передали до фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка артефакти, що свого часу зберігались у музеї найстарішого в Україні військового друкованого органу «Армія України». Нагадаємо, що ця газета була створена відразу після початку Другої світової війни 11 серпня 1941 року як газета 38-ї армії радянських військ. За роки війни журналісти цього видання брали участь у багатьох відомих баталіях, зокрема в сумнозвісній Сталінградській битві (до речі матеріал про «Будинок Павлова» вперше був опублікований саме на шпальтах цього видання). Крім цього, цей військовий часопис єдиний у Збройних Силах України мав свій Бойовий прапор, а за мужність та проявлену доблесть його було нагороджено Орденом Червоної Зірки. Розміщувалося видання у Львові в унікальному військово-поліграфічному комплексі, яких існувало всього два на весь СРСР.

Журналісти військової газети завжди були прогресивними і крокували не лише в ногу з часом, а й часто випереджали його, застосовуючи новітні технології. Так, зі здобуттям Україною незалежності військові кореспонденти одними з перших склали Військову присягу на вірність народу України. Також ця газета перша серед військових видань цілком перейшла на український друк. Ще в 90-х роках саме це видання застосувало сучасні на той час системи поліграфії, перейшовши з «металу» на комп’ютерну верстку та офсетний друк. Саме «Армія України» стала першим повноколірним виданням у ЗС України. Військкори постійно шукали нові подачі інформації, застосовуючи передові технології верстки газети. Свій останній номер «Армія України» випустила у світ 30 грудня 2006 року. Проте і після розформування творчий колектив газети продовжив інформаційну роботу, але вже як нові журналістські структури Міністерства оборони України, які з часом переросли в Інформаційне агентство АрміяInform.

Загалом до бібліотеки потрапили унікальні знімки, де зафіксована робота військкорів у різні часи від 1941 року до сучасності. А також «Книга почесних гостей редакції», де серед багатьох відомих імен є й розпис першої у світі жінки-космонавта Валентини Терешкової. Крім цього — підшивки останніх років виходу газети. Все це було дбайливо збережено колишнім журналістом АрміяInform підполковником у запасі Вадимом Бакаєм.

Я дякую військовим журналістам за такий подарунок, – наголосив директор наукової бібліотеки Василь Кметь. – Це унікальні історичні матеріали, аналогів яких ми досі не мали. Всі вони займуть своє місце у відділі рукописних, стародрукованих та рідкісних книг імені Ф.П. Максименка, та будуть у вільному доступі для всіх охочих вивчати історію української військової журналістики.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Life story, Історії, Новини, Публікації, Репортаж