ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На зустрічі президентів України й Азербайджану підписані двосторонні документи

17 Грудня 2019
На зустрічі президентів України й Азербайджану підписані двосторонні документи

Як повідомляла АрміяInform, Президент України Володимир Зеленський розпочав офіційний візит до Азербайджанської Республіки. У його рамках 16-17 грудня відбулися зустріч глави держави з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і переговори у розширеному форматі.

Також Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Азербайджану Алі Асадовим. Крім того, президенти візьмуть участь у роботі Українсько-азербайджанського бізнес-форуму.

Увечері 16 грудня розпочався офіційний візит, а зранку 17-го Президент України зустрівся з Президентом Азербайджанської Республіки на площі біля його резиденції. Як повідомляв Офіс Президента, за результатами перемовин очікувалося підписання міжвідомчих і міжрегіональних українсько-азербайджанських документів і зустріч зі ЗМІ.

Між Україною та Азербайджаном підписано двосторонні документи

У Баку в присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва відбулося підписання українсько-азербайджанських двосторонніх документів.

Протокол про наміри між містом Одеса (Україна) та містом Гяднжа (Азербайджанська Республіка) підписали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський і Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв.

За повідомленням пресслужби Президента, Владислав Каневський та Азер Худієв підписали Договір між містом Трускавець (Україна) та містом Губа (Азербайджанська Республіка) про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво.

Угоду про співробітництво у сфері регулювання умов ведення бізнесу між Державною регуляторною службою України й Міністерством економіки Азербайджанської Республіки підписали міністр закордонних справ України Вадим Пристайко та міністр закордонних справ Азербайджанської Республіки Ельмар Мамед’яров.

Також Вадим Пристайко й Ельмар Мамед’яров підписали Угоду між Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Спеціальною службою державної охорони Азербайджанської Республіки про організацію лінії міждержавного урядового зв’язку між Києвом та Баку.

Позиції України й Азербайджану з питань регіонального та глобального рівнів

Україна й Азербайджан незмінно підтримують одне одного в питаннях відновлення суверенітету та територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів, наголосив Президент України Володимир Зеленський.

— Наші відносини перевірені часом. Ми завжди допомагали одне одному у важкі хвилини, в дуже складні моменти сучасної історії. А отже, Азербайджан був, є і буде для України надійним другом, і я впевнений, що буде стратегічним партнером, — заявив Володимир Зеленський за результатами зустрічі з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у Баку.

Як повідомляє пресслужба Президента, він зазначив, що переговори української й азербайджанської делегацій відбулися в атмосфері взаємної щирості та довіри.

— Важлива тема сьогоднішньої бесіди — це забезпечення регіональної та національної безпеки. Передусім ідеться про війну на сході України та нагірно-карабаський конфлікт. Ми незмінно підтримуємо одне одного в питаннях відновлення суверенітету та територіальної цілісності наших держав у межах міжнародно визнаних кордонів. Ми продовжимо спільну роботу в цьому напрямі як у двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних організацій, — наголосив Президент України.

Володимир Зеленський висловив упевненість, що в майбутньому українсько-азербайджанські відносини тільки зміцнюватимуться та вийдуть на новий рівень.

— Наші держави демонструють близькі позиції з багатьох питань як на регіональному, так і на глобальному рівнях. І тому я щиро хочу побажати успіхів головуванню Азербайджану в ГУАМ — воно буде у 2020 році, — сказав він.

Зі свого боку Президент Азербайджану Ільхам Алієв зазначив, що візит Володимира Зеленського є підтвердженням високого рівня політичних відносин двох держав.

— Я оцінюю візит як успішний. Переконаний, що цей візит буде новим поштовхом і новою сторінкою в українсько-азербайджанських відносинах. Обговорюючи конкретні питання, ми дали чіткі інструкції та вказівки відповідним міністерствам і відомствам, — заявив він.

Серед іншого Президент Азербайджану наголосив, що держави мають великий потенціал і можливості для нарощування співпраці у туризмі.

— Обмін досвідом у цій сфері, реалізація спільних проєктів також мали місце на переговорах, — сказав Ільхам Алієв.

Читайте нас у Facebook
Актуально, Новини