ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Прикарпатті поповнився список успішних історій ексвійськових

22 Грудня 2019
На Прикарпатті поповнився список успішних історій ексвійськових

На цьому наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час вручення дипломів випускникам курсів «Підприємництво та лідерство», що проходили на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу у рамках міжнародного проєкту «Україна – Норвегія».

– Після війни життя назавжди змінюється, але триває. Я безмежно вдячний хлопцям, які повернулись із фронту і продовжують служити державі в цивільному житті. Вони знаходять себе в улюбленій справі і це найкраще, що можуть зробити для себе, для рідних, для громади. За цей час дипломи отримали 216 військових-випускників, і це дві сотні успішних історій, – зазначив міський голова.

У заході також узяли участь військовий Аташе Посольства Норвегії в Україні підполковник  Бойє Гардер Ліллеруда, проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Максим Карпаш, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов.

Навчальна програма адаптації учасників АТО/ООС в Івано-Франківську діє з 2014 року. Конкретно цей курс з перепідготовки й соціальної адаптації військовослужбовців та членів їхніх сімей розпочався восени поточного року. Значення й вагу цієї роботи важко переоцінити, бо коли в людини армійська служба залишається позаду, важливо бачити реальну перспективу, визначити мету й прокласти шлях до неї.

«Навігацію» у просторі нового життя спільними зусиллями забезпечують зі сторони України – Міжнародний фонд соціальної адаптації, а зі сторони Норвегії – NORD Університет. Координатор проєкту безоплатний навчальний курс «Підприємництво та лідерство» проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ професор Максим Карпаш наголосив, що ще на підготовчому етапі були досить високі вимоги до залученого викладацього складу. Лекторами були  фахівці з інших університетів-партнерів, а також з Норвегії. Відбувалися  зустрічі з підприємцями, з представниками органів державної влади, з громадськими лідерами.

Графік тримісячного навчання був насичений: слухачі курсів вивчали основи підприємництва,  менеджмент підприємницької діяльності та фінансовий менеджмент, маркетинг, бухгалтерський облік, управлінські та юридичні аспекти власної справи, розглядали питання енергоефективності й енергоощадності, стратегії сталого розвитку, вдосконалювали свою англійську. Крім того, була й програма соціальної адаптації, яка містила зустрічі з психологом, цікаві екскурсії, зокрема на підприємства області, майстер-класи тощо.

– Мета програми, – пояснює менеджер проєкту Ольга Попович, – не лише дати знання, але й поштовх до започаткування чогось нового, приміром, власної справи або до зростання в тій сфері, де люди працюють зараз. Це нагода побачити себе зовсім в іншому амплуа, в якому, можливо, й не уявляли раніше. У нас були випускники, які все життя присвятили одній сфері діяльності, а після курсів – змінили її на іншу.

Суттєвий момент для учасників проєкту – перспектива реального працевлаштування після успішного завершення курсів, відповідно до карти кар’єрного розвитку, яку тут допоможуть скласти.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Ветерани АТО та ООС, Новини, Соціальний захист