ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На передовій військові отримали особливі ікони та церковні нагороди

9 Грудня 2019
На передовій військові отримали особливі ікони та церковні нагороди

На Луганщині, поблизу передових позицій 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців,  представники Синодального управління військового духовенства Православної церкви України разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом та головою Благодійного фонду «Корона князів Острозьких» паном Робертасом  Габуласом урочисто вручили військовим ікони Покрови Пресвятої Богородиці та відзнаки Православної Церкви України «За жертовність і любов до України».

Ідея створення такої ікони виникла ще в 2014 році. Її автор Юрій Нікітін мав  на меті об’єднати під Покровом Божої Матері всіх захисників України. На передньому плані ікони зображений князь Костянтин Острозький, який більше 500 років тому переміг у декілька разів більше московське військо.

–  Сьогодні ми вперше передаємо військове формування під Покров Матері Божої. Це особлива ікона, вона зроблена саме на замовлення для військовослужбовців. На ній зображені українські захисники різних часів від  князя Володимира Великого, козаків, гетьманів, українських повстанців до    сучасних воїнів. Великі ікони будуть зберігатись в підрозділах, а маленькі у кожного військовослужбовця бригади в кишені під серцем. Там є козацька молитва до Матері Божої, яка складена ще  в давні часи,   – розповів голова Синодального управління військових капеланів Православної Церкви України митрополит Іоан.

Це лише початок місії військових капеланів на Сході України. В подальшому планується передати такі ікони всім частинам і підрозділам, які боронять кордони України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини