ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

МЗС перевірило заяви Держдуми РФ: вони знову брешуть

4 Грудня 2019
МЗС перевірило заяви Держдуми РФ: вони знову брешуть

Спікер Держдуми вигадав історію про звернення національного зібрання Угорщини з пропозицією «спільно захищати права національних меншин» в Україні

Речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко відповіла на запитання ЗМІ щодо заяви спікера Державної думи РФ Володіна про співпрацю з Державними зборами Угорщини.

Напередодні спікер нижньої палати Держдуми РФ Володін повідомив, що угорський парламент звернувся до нього з пропозицією об’єднати зусилля у справі захисту громадян України угорського походження. Ще раніше Володін висловився про можливу автономію окремих районів Західної України. Тоді Кремль відмежувався від його тверджень — мовляв, це «особиста думка» Володіна.

Тоді МЗС України висловлювало протест щодо «автономії», а цього разу звернулося за поясненнями до колег із Угорщини.

«Наше посольство в Будапешті звернулося до угорської сторони для перевірки інформації та отримало відповідь, що, з огляду на те, що Державні збори Угорщини не ухвалювали таких заяв, вони ані усно, ані письмово не могли передавати таку інформацію під час угорсько-російських переговорів на рівні парламентів»,  йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ.

Зазначається, що Україна та Угорщина є країнами-партнерами, які здатні «самостійно, шляхом діалогу й консультацій» знайти рішення для всіх питань, зокрема й тих, щодо яких існують «різні підходи».

У МЗС України заявили: «Віримо, що Угорщина, яка як член ЄС і НАТО нас підтримує в протидії російській агресії, не укладатиме альянсів з агресором проти України і також відреагує на появу цієї інформації».

АрміяInform нагадує, що раніше в листопаді посол Іштван Ійдярто повідомив, що Угорщина й надалі блокуватиме проведення Ради Україна – НАТО через закон про освіту, який «порушує права етнічних угорців».

Підготував Олександр Козубенко

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України