ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Молоді пілоти випробовують нові парашути

20 Грудня 2019
Молоді пілоти випробовують нові парашути

В окремій бригаді армійської авіації Сухопутних військ, що на Полтавщині, активно продовжується удосконалення рівня фахової підготовки молодих офіцерів. Зокрема, напередодні група цьогорічних випускників льотного факультету ХНУПС імені Івана Кожедуба успішно здійснила свій перший самостійний виліт на бойових гвинтокрилах.

Сьогоднішній день став для молодих пілотів не менш важливим. Згідно з навчальною програмою вони здавали іспит на виконання парашутних стрибків за визначеними нормативами.

Як зазначив начальник парашутно-десантної підготовки частини майор Олександр Коваленко, молоді пілоти мають достатній рівень теоретичної підготовки та початковий досвід стрибків.‒ Але сьогодні хлопці не тільки здаватимуть перший екзамен із моменту прибуття в авіабригаду. Вони екзаменуватимуть парашутні системи нового зразка, які поступили до нас нещодавно,‒ додав офіцер.

Прискіпливий огляд спорядження, інструктаж із правил техніки безпеки, ‒ і за мить крилата машина піднімає чергову групу парашутистів. Довгоочікувані хвилини чекання, і от на не по-зимовому блакитному небі один за одним розквітають куполи  «Кадетів». Саме таку назву носить нова парашутна система українського виробництва. А ще через деякий час з м’яким шурхотінням куполи торкаються землі.

‒ Із першого разу важко відзначити переваги або недоліки нового обладнання, – ділиться після приземлення своїми враженнями лейтенант Юрій Чепела. ‒ Але приємно вражає якість матеріалу та зовнішній вигляд парашута, значно менша швидкість приземлення, компактність.

Загалом екзамен цього дня витримали і молоді офіцери, і нові парашутні системи. План стрибків було виконано у повному обсязі.

До слова, не останнім аргументом на користь вітчизняного парашуту є і його вартість, яка у порівнянні з іноземними зразками дешевша від трьох до п’яти разів і становить близько 65 тисяч гривень.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Навчання та тренування, Новини