ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міністр оборони: «Жодних поступок територіями, інтересами людей, цілісністю країни»

10 Грудня 2019
Міністр оборони: «Жодних поступок територіями, інтересами людей, цілісністю країни»

Міністр оборони України підбив свої підсумки саміту в «нормандському форматі», що пройшов напередодні в Парижі. «Основне — Україна показала всьому світові, що буде боротися за повернення своїх територій, в тому числі на дипломатичному фронті. Жодних поступок територіями, інтересами людей, цілісністю країни», — написав Андрій Загороднюк.

Він зазначив, що «позиція заявлена, пріоритети окреслені, наміри визначені».

Міністр оборони перерахував ці позиції, пріоритети й наміри.

  1. Повне, всебічне та безстрокове припинення вогню на сході України, яке повинно відбутися до кінця 2019 року.
  2. Розширення мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з можливістю здійснення цілодобового моніторингу. Це значно ускладнить можливість проводити обстріли вночі.

«Робота СММ ОБСЄ може й не ідеальна, але це єдине офіційне джерело, якому довіряють всі сторони», — написав Андрій Загороднюк.

  1. Домовилися про три нові ділянки розведення до березня. Розведення по всій лінії, як хотіла Росія, не буде. Важливий момент: ці три ділянки мають стати гуманітарними зонами, що дадуть можливість облаштувати переходи та переїзди й поліпшити життя людей в зоні розмежування. Маємо тепер визначити найоптимальніші варіанти. І в нас буде час на підготовку.
  2. Обмін полоненими до кінця 2019 року. За принципом «всіх на всіх». Було погоджено необхідність уточнити повні списки та надати повний і безумовний доступ представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб. Тож, очікуємо на наших бранців, і це — суттєва перемога.
  3. Продовжити дію закону про особливий статус Донбасу. Конкретної дати проведення виборів на Донбасі немає. Отже, в питанні кордону Україна стоїть на міцних позиціях «безпека попереду».
  4. Провести наступну нормандську зустріч за 4 місяці, у тому числі обговоривши політичні І БЕЗПЕКОВІ моменти, у тому числі в контексті організації виборів.

Після окреслення визначених пріоритетів зустрічі в Парижі, Міністр оборони перерахував основні висновки.

  1. Будь-яка зустріч і переговори потребують ретельної підготовки. Дуже ретельної. Зокрема МО, ЗСУ, РНБО та іншими учасниками підготовки були опрацьовані всі варіанти щодо можливого розведення, оцінені ризики тощо.
  2. Процес не буде швидкий. Зберігається велика ймовірність зриву домовленостей на будь-якому з етапів, але є прогрес: працюємо над поверненням бранців, створенням нових пунктів перетину.

Щодо цього Андрій Загороднюк закликав «оцінювати наші перемоги, а не лише поразки».

  1. Створена позиція для проведення подальших переговорів, основою якої є територіальна цілісність України та принцип «безпека, суверенітет та територіальна цілісність — в першу чергу».

Міністр оборони подякував президенту України й «усій команді переговорників».

«У вас був важкий, але результативний день», — написав Андрій Загороднюк.

Наприкінці він нагадав, що «цей день став можливим завдяки воїнам, що тримають лінію фронту. На жаль, троє з них загинули цієї доби. Вдячний кожному і щирі співчуття родинам загиблих і побратимам».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини