ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Меркель і Путін обговорили транзит російського газу через Україну та «Північний потік – 2»

17 Грудня 2019
Меркель і Путін обговорили транзит російського газу через Україну та «Північний потік – 2»

Лідери Німеччини й Росії поспілкувалися телефоном за підсумками саміту в «нормандському форматі»

Як повідомляє «Українська правда» з посиланням на пресслужбу Кремля, напередодні відбулася телефонна розмова федеральної канцлерки Німеччини Анґели Меркель та президента РФ Путіна. У Путіна заявили, що сторони дали «позитивну оцінку підсумкам саміту, який відбувся в Парижі 9 грудня і на якому були узгоджені деякі кроки з реалізації мінського Комплексу заходів». Кремль називає цей Комплекс заходів «безальтернативною основою врегулювання» конфлікту.

Повідомляється, що співрозмовники обговорили «актуальні для забезпечення енергобезпеки країн Євросоюзу питання співпраці в газовій галузі, зокрема в контексті перспектив транзиту російського природного газу через територію України після 1 січня 2020 року». Указано, що особливу увагу приділено проєкту «Північний потік – 2».

Серед інших питань телефонної розмови згадується «проблематика лівійської кризи». Нагадаємо, що в листопаді АрміяInform розповідала про кремлівський слід у Лівії.

«Відзначено важливість недопущення подальшого загострення ситуації і необхідність відновлення мирного діалогу. Путін підтвердив готовність Росії до продовження сприяння посередницьким зусиллям на цьому напрямку з боку Німеччини і ООН», йдеться в кремлівському повідомленні.

Як підсумок,  «домовлено про підтримку контактів на різних рівнях», зазначили в пресслужбі президента РФ.

Як повідомляла АрміяInform, у законі про оборонний бюджет США передбачені санкції проти проєкту «Північний потік – 2». Очікується, що незабаром їх ухвалять у Сенаті та зможуть принаймні затягнути завершення будівництва невигідного Україні газопроводу.

Нагадаємо, що раніше в грудні Росії обіцяли «пекельні санкції» за посягання на безпеку Америки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини світу та України