ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Компанія, яку створив командир взводу, укладає контракти з арабами на зброю і є партнером НАТО

17 Грудня 2019
Компанія, яку створив командир взводу, укладає контракти з арабами на зброю і є партнером НАТО

Як повідомляла АрміяInform, нещодавно на базі Миротворчого центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вітчизняна компанія Limpid Armor презентувала систему ситуативної обізнаності з елементами доповненої реальності, встановлену на БТР-4Е. Засновником цієї компанії є доброволець і колишній військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади старший лейтенант запасу Михайло Гречухін. Власне, до створення як самої компанії, так і, зокрема, системи під назвою «Land Platform Modernization Kit» (далі – LPMK), розробленої для бойових броньованих машин і танків, – його спонукала війна і безпосередня участь у бойових діях в одній із найгарячіших точок Донбасу – у районі Донецького аеропорту.

До речі, Михайло Гречухін за фахом археолог. І як вдалося не інженеру, а гуманітарію створити потужну компанію, що спеціалізується на віртуальній та доповненій реальностіробототехніціштучному інтелекті та аналізі даних – і піде мова в цьому матеріалі.

Він народився в Одесі. Більшу частину життя провів у Львові. Власне, тут навчався в університеті імені Івана Франка за спеціальністю «Археологія». А коли почалася війна, добровольцем пішов на фронт.

– Спочатку воював в одному з добровольчих підрозділів. Потім перейшов у збройні сили, став командиром взводу «аеророзвідки», – розповів Михайло Гречухін. – Ми базувались у Водяному. Саме звідси відбувались ротації в Донецький аеропорт. Піски, Водяне, Опитне – це ті населені пункти, де ми протистояли противнику.

Саме тоді і там він вперше зіткнувся з проблемою недосконалості  бойової броньованої техніки стосовно оглядовості для екіпажу, а відтак і безпеки пересування на місцевості. Там фактично і зародилася ідея, яка стала основою його бізнесу.

– Я чи не щодня їздив Донецькою кільцевою дорогою. Перед очима і досі наш український танк, що підірвався на міні на з’їзді з дороги. Проїжджаючи повз нього, я завжди думав, наскільки важка броньована техніки уразлива і небезпечна саме через обмежену можливість ситуаційної обізнаності. До речі, у розпал боїв за ДАП протитанкові міні просто кидали на бетонку. Вони лежали не замасковані, а водії бронетехніки не встигали на швидкості помітити їх і вчасно відреагувати. Саме тому мені особисто комфортніше і безпечніше було пересуватися на цивільному пікапі, ніж всередині танка, – ділиться спогадами Михайло Гречухін.

З того часу і фактично два роки в його голові роїлася думка: а що можна зробити для екіпажу танка чи БМП, щоб хлопцям було зручніше керувати і вести бій, перебуваючи із зачиненими люками.

– Ідею так званої прозорої броні я почав втілювати вже після демобілізації у 2016 році. Поділився своїми думками і планами на майбутнє з давнім партнером Ольгою Дмитрук. Вона підтримала це рішення і…в січні 2017 року ми зареєстрували компанію Limpid Armor, хоча активна робота щодо проєкту розпочалася ще з літа 2016-го, – розповів колишній ветеран.

– У мене не вкладається в голові: як археолог міг подумати про створення і розвиток збройового бізнесу, де здавалось би великі корпорації, чи потужні підприємства розділили цей ласий шматок «пирога» до останніх крихт, та й сама освіта не спонукає до такого  повороту долі?  – запитав я у співрозмовника.

– Якраз війна і вплинула! І я зрозумів, що в цій галузі немає сучасних технологій і їх можна розвивати. А розвивати можна і цивільній людині. Нині світовий тренд іде такий, що цивільний і військовий сектор майже не відрізняються між собою. Наприклад, в десятому  «Айфоні» стоїть той самий процесор, що і в «Джевіліні». З тієї позиції я і виходив, що будь-яку цивільну техніку можна зробити військовою і навпаки, – розповів Михайло Гречухін.

Їхній стартовий капітал на початках становив особисті кошти і позики. Як каже Михайло, щоб ідею почати втілювати, витрачали невеликі кошти, і то дозовано. Перші великі витрати являли собою суму 20 тисяч американських доларів. Вона для маловідомої компанії потрібна була, щоб представити себе і свої розробки на міжнародній виставці IDEX 2017,  що відбувалася в Абу-Дабі. Втім, вже відгукнулися перші інвестори, що повірили молодій команді.

Відтоді минуло не так багато часу, особливо коли йдеться про розвиток компанії, яка веде бізнес у цій сфері й де на підприємстві працює понад 40 осіб. Чимало з них – учасники війни на Сході країни. Люди отримують гідну заробітну плату: від тисячі до чотирьох тисяч доларів США. І бачать свої перспективи.

– У нас два напрямки діяльності. Перший – це військовий, який включає розробку систем ситуативної обізнаності плюс роботизовані системи і автоматизацію. Другий – цивільний, де ми спеціалізуємося на  штучному інтелекті для промисловості, системах відеоаналітики з розпізнавання порушень техніки безпеки і нестандартної роботи техніки та обладнання, – розповів керівник компанії. – Наразі у нас немає заводу. Ми більше займаємося «софтом». Весь «хард», який ми збираємо, робимо самі в лабораторних умовах.

Нині пріоритетною для компанії є військова сфера. На виставці озброєння IDEX 2019, що відбувалася в Об’єднаних Арабських Еміратах,  було представлено альфа-версію системи Land Platform Modernization Kit і підписано перші контракти на тестові поставки.

–  Це свідчить про актуальність наших рішень та успіх у реалізації ідеї. Крім того, спільно з фахівцями з Організації науки і технологій НАТО (NATO Science and Technology Organization) ми долучилися до розробки стандарту візуалізації умовних позначок та інших даних у доповненій реальності, –  розповів Михайло Гречухін.

Щодо  подальших планів компанії, то це продовження роботи у сфері  роботизації і штучного інтелекту.

– Це питання, які об’єднані в усіх наших продуктах. І як  у військовій сфері, так і в цивільній — життя та здоров’я людини є нашим пріоритетом у всіх розробках, – зазначив ветеран війни.

Безумовно, це великий успіх – створити компанію і добитися, щоб за три роки свого існування вона вийшла на світовий ринок озброєння і військової техніки та стала партнером НАТО.

Поряд із тим компанія допомагає Збройним Силам України. Як вже було сказано, систему Land Platform Modernization Kit, яку Limpid Armor встановила на БТР-4Е для тестування, вона залишає для потреб нашого війська. Мало того, у рамках  корпоративної соціальної відповідальності готова ще безкоштовно встановити такі системи на певну кількість броньованих машин.  Свої своїх не кидають!

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Публікації