ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Капелан 92-ї бригади започаткував акцію «Український патріот»

24 Грудня 2019
Капелан 92-ї бригади започаткував акцію «Український патріот»

Отець Григорій Ганзій – капелан 92-ї окремої механізованої бригади. Як священик УАПЦ на Сході України вже майже шість років. Для наших захисників він і психолог, і товариш по службі, і людина, яка завжди може допомогти не тільки словом, а й ділом.

Після повернення з ротацій, окрім капеланства, чоловік займається волонтерською діяльністю, а також військово-патріотичним вихованням молоді Харківщини.

– Комунікую з дітьми не тільки в районі проведення бойових дій, а й у пунктах постійної дислокації. Цього року на терені 92-ї бригади за моєї ініціативи започаткували акцію «Український патріот», у якій, наразі, взяли участь 1600 дітей, – розповідає капелан.

На думку отця Григорія, нині слід максимально приділяти увагу патріотичному вихованню молодих українців й запевняти їх, що армія – це міцний щит, який оберігає державний суверенітет та територіальну цілісність країни.

– Двічі на тиждень у бригаду приїжджають учні шкіл Харківщини замість занять «Захист Вітчизни». Для дітей військові проводять різні екскурсії – показують побутові умови проживання воїнів, демонструють техніку і зброю. Коли є можливість – проводять стрільби й вправи з розбирання та збирання автомата. Також під час відвідин частини з школярами працюють військові медики, які вчать їх основам тактичної медицини, – наголошує отець Григорій.

У бригаді відкрили музей сучасної російсько-української війни, де отець Григорій власними зусиллями облаштував кімнату «Меморіал пам’яті 64-х загиблих Героїв». Капелан розповідає, що подивитися на речі з поля бою приїжджають не тільки діти, а й дорослі.

Людям потрібно доносити правильні меседжі, – що українські захисники тримають оборону країни, часто ризикуючи власним життям.

– Найвдалішою виявилася поїздка в Авдіївку. Організовуючи її, я хотів, щоб діти Харківщини на власні очі побачили де війна, а де мир. Чесно кажучи, дуже здивувала кількість бажаючих. Приїхавши у прифронтове місто і поспілкувавшись з дітьми Донбасу, маленькі харківчани зрозуміли: всі вони однакові – зі схожими захопленнями та мріями, – говорить капелан.

Отець Григорій мріє, щоб акція «Український патріот» діяла не тільки на Харківщині, а й по всій Україні, адже вважає, що завдяки їй можна об’єднати молоде покоління.

Відео вiд ТВ студiї ОбовсемКа

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Публікації