ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Із 1 квітня 2020-го шпиталі ветеранів фінансуватимуть лише на 60 %

26 Грудня 2019
Із 1 квітня 2020-го шпиталі ветеранів фінансуватимуть лише на 60 %

На базі Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни відбулися збори учасників бойових дій. «Афганці», ветерани Другої світової, атовці та інваліди війни зібралися, аби знайти шляхи розв’язання проблемних питань щодо отримання безоплатної медичної допомоги.

Із наступного року в повному обсязі має запрацювати Програма медичних гарантій із надання медпослуг населенню. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) закуповуватиме медичні послуги в закладах охорони здоров’я, до яких, зокрема, належать і шпиталі ветеранів війни. Тож зміниться і порядок фінансування цих закладів.

– Основною проблемою саме для нас, ветеранів війни, є те, що з 1 квітня наступного року госпіталі ветеранів фінансуватимуть лише на 60 %, – зазначив заступник голови ради Вінницької обласної організації ветеранів Володимир Мазур. – Цих грошей вистачить лише на сплату комунальних послуг і зарплатню медперсоналу. Оплачувати ж медичні послуги доведеться самим ветеранам, хоча це суперечить нормам Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Варто зазначити, що наразі Національна служба здоров’я України відпрацювала пріоритетний пакет послуг на 2020–2022 рр. До них належать лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, меддопомога жінкам під час пологів, а також передчасно народженим та/або хворим новонародженим у неонатальному періоді. Як зазначив директор Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Валерій Бабійчук, слід прописати і порядок надання й оплати тих медичних послуг ветеранам війни, які не увійшли до пріоритетного пакета сервісу.

– У пакеті медичних гарантій на 2020 рік не передбачено послуги стоматологічного лікування й протезування, фізіотерапевтичне лікування, вартісні методи обстеження й діагностики, надання спеціалізованої психологічної допомоги тощо, – зазначив Валерій Бабійчук. – Окрім того, майже кожен ветеран війни має низку захворювань. Тож варто відпрацювати пакет медичних гарантій, окрім пріоритетних, та механізм оплати за них. А цього нині не зроблено.

Наприкінці заходу ветерани створили координаційний штаб, до якого увійшли представники ветеранських організацій і об’єднань Вінниці та області. Наступним кроком, як зазначив Володимир Мазур, якого обрали головою координаційного штабу, стане відпрацювання листів з вимогами ветеранів на адресу вищого керівництва країни.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Публікації, Соціальний захист