ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Іран розробляє ядерну балістичну ракету — країни Європи звернулися в ООН

6 Грудня 2019

Великі країни Європи — Франція, Німеччина та Велика Британія попередили ООН, що Іран не планує відмовлятися від програми розробки балістичних ракет, здатних нести ядерну зброю.

Як повідомляє «Громадське» з посиланням на Associated Press, ці країни наголошують, що розробка таких ракет суперечить резолюції Радбезу ООН, яка закликає Іран відмовитися від будь-яких дій, пов’язаних із таким типом ракет.

У своєму листі Париж, Берлін і Лондон закликали Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша зазначити у своїй наступній доповіді, що діяльність Тегерана не відповідає заклику в резолюції Радбезу, якою була погоджена ядерна угода Ірану зі світовими державами.

Йдеться про випробування нової балістичної ракети середньої дальності «Шахаб-3», що здатна нести ядерний заряд. У листі європейських країн є інформація про запуск у квітні 2019-го цієї ракети.

За інформацією АрміяInform, ракета «Шахаб-3» вважається системою «категорії один», адже здатна нести щонайменше 500 кілограмів корисного вантажу на відстань щонайменше 300 кілометрів.

Також у листі до ООН йдеться про запуск такої ракети у липні, про запуск ракети середньої дальності «Боркан-3» 2 серпня хуситами в Ємені, яких підтримує Тегеран, а також про невдалий запуск 29 серпня ракети «Сафір», яка мала вивести на орбіту іранський супутник.

Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф уже назвав лист «відвертою брехнею європейських держав заради того, щоби приховати нездатність виконати свої зобов’язання щодо ядерної угоди». Представник Ірану в ООН також наголосив, що Тегеран не планує згортати свою ракетну програму.

Нагадаємо, що в липні 2015 року Іран уклав угоду із США та іншими провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, також заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України