ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ексармійці пройшли перепідготовку за підтримки НАТО

17 Грудня 2019
Ексармійці пройшли перепідготовку за підтримки НАТО

Стати справжньою бізнес-леді планує старшина запасу Олена Ващенко, яка  у вересні цього року звільнилася з лав Збройних Сил України та тільки звикає до цивільного життя.

– Позаду – чверть століття цікавої служби у частині протиповітряної оборони, – говорить жінка. – Як дипломований психолог добре знаю, що цей важкий перехідний період треба чимось себе зайняти. Тому, після оформлення паперів у райвійськкоматі, 10 жовтня прийшла до Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на курси з перепідготовки колишніх військовослужбовців за програмою «НАТО-Україна».

Спеціальність «менеджмент та ділове адміністрування» разом із  Оленою опановував ще 21 ексармієць.

До речі, успішне завершення навчання на курсах надихнуло захисницю України стати приватним підприємцем.

– Із нами працювали дуже досвідчені викладачі. На лекціях з економіки я отримала просто «золоті» навички і вміння щодо ведення документації приватного підприємства чи фінансового звіту. Відтепер я добре підкута знаннями і готова відкрити власний бізнес, – поділилася планами Олена Ващенко.

Із думками товариша по зброї цілком погоджується підполковник запасу Олександр Косарєв,  якому  перепідготовка вже допомогла знайти престижну професію.

– Нові вміння відпрацьовувати фінансову звітність за допомогою такої програми як Excel, що я опанував у НТУ «ХПІ», стали вирішальним чинником під час проходження мною кастингу в одній із великих фірм. Також стали у пригоді знання з менеджменту та маркетингу. Стати найкращим працівником цивільної кампанії посприяла суміш нових знань із військовою кмітливістю, – похвалився офіцер запасу.

Випускників натівських курсів цього набору та їхніх викладачів прийшли привітати: асистент програми «Україна-НАТО» з перепідготовки колишніх військовослужбовців Анастасія Тюкало, директор Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» Юрій Паржин, менеджер  із набору на курси НАТО в Харкові підполковник у відставці Сергій Гайдаров та інші почесні гості.

– Ось і ще 22 колишніх військових здобули цивільну професію, що користується значним попитом на ринку праці, – каже Анастасія Тюкало. – Найкращі роки життя ви віддали своїй державі. Тому заслужили на велику повагу з  боку суспільства. Сподіваюся, що наша турбота про ваше подальше майбутнє допоможе міцно стати на ноги у великому бізнесі та бути фінансово незалежними.

Зі свого боку Юрій Паржин подякував країнам-членам Північноатлантичного договору в особі асистента програми «Україна-НАТО» за вагому підтримку його співвітчизників.

– НАТО перепідготовкою захисників України у Харкові займається із 2009 року, – розповідає він. – Приємно констатувати, що протягом 10 років уже понад 1700 осіб стали фахівцями із менеджменту, комп’ютерних технологій чи покращили свої знання з іноземної мови. При цьому переважна більшість наших випускників, а це приблизно 80%, після курсів отримали досить престижні роботи. Сподіваюся на подальшу співпрацю із закордонними партнерами у цьому питанні.

За словами викладачів Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», навесні 2020 року відбудеться наступний набір на курси з перепідготовки колишніх військовослужбовців за програмою «НАТО-Україна». Цього разу близько 30 осіб протягом понад 2-х місяців опановуватимуть сучасні комп’ютерні технології.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини