ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Данія хвилюється за свою безпеку через конкуренцію світових держав у берегів Гренландії

2 Грудня 2019
Данія хвилюється за свою безпеку через конкуренцію світових держав у берегів Гренландії

Данія вперше оголосила, що безпека Гренландії — важливіша від таких загроз, як тероризм чи кіберзлочинність. Як повідомляє УНІАН, Служба воєнної розвідки (СВР) Королівства Данії пов’язує це з можливими змінами в американській політиці.

За словами глави СВР Данії Ларса Фіндсена, Гренландія нині — головне питання безпеки королівства, оскільки в Арктиці починається конкуренція між світовими державами, зокрема США, Китаєм і Росією.

АрміяInform нагадує, що Гренландія — це частина Данії з надзвичайно широкою автономією. 1985 року вона вийшла зі складу Європейського економічного співтовариства, також у неї є право укладати торговельні угоди з іншими країнами. Наприклад, Китай уже підписав із Гренландією договір про розробку місцевих родовищ.

Раніше ми повідомляли, що, за інформацією американських ЗМІ, президент США Дональд Трамп виношує ідею викупити у Данії острів Гренландія і вже обговорював таку можливість зі своїми радниками та адвокатами. Пізніше сам Дональд Трамп зізнався, що дійсно цікавився питанням покупки Гренландії у Данії.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України