ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Будуть під ялинкою у бійців в окопах і домашні голубці, і вареники – волонтерський «Різдвяний десант» вирушає на «нулі»

30 Грудня 2019
Будуть під ялинкою у бійців в окопах і домашні голубці, і вареники – волонтерський «Різдвяний десант» вирушає на «нулі»

«Ой дивноє народження Божого Сина, породила Йсуса, Йсуса Христа Діва Марія!» −  вже співали різдвяну колядку в хаті закарпатського волонтера Василя Талайли з села Руське Поле  і 15 господинь при цьому ліпили вареники для бійців, що будуть охороняти їхній спокій на передовій. Громади Тячева, Буштино, Вишколо теж ліпили вареники та варили голубці для своїх захисників, а учні та педагоги  шкіл Тячівської ОТГ та села Буштино збирали гроші на різні смаколики та крам, малювали малюнки і писали вітання бійцям. Майже за 300 кілометрів від цих людей – на Львівщині − теж повним ходом кипіла робота з збирання як коштів на різні потреби військових, що будуть на новорічні й різдвяні свята нести службу на лінії розмежування, так і для пакування різних смаколиків і подарунків. Зокрема, пані Стефа Палій, що з села Домажир, зі своєю родиною зробила 100 кілограм ковбаси для військових. А їдальня Пикуловицької школи перетворилася на певний час на міні завод з приготування пампухів та вареників. Тут під  закочені рукава директора школи  Ольги Платонівни Штойко її колег і односельчан  місили тісто,  і готували гостинці. А учні та педагоги Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С. Крушельницької провели ярмарок, з якого виручили майже 16000 гривень. І на ці кошти купили захисникам 6 телевізорів!

Отак, з миру по нитці, і величезний бус волонтера Василя Талайли, вщент заповнений різним крамом, від’їжджає від княжого храму Святого Миколая Чудотворця, що у Львові на Схід. Для нього це вже шоста поїздка до українських воїнів напередодні Нового року і Різдва Христового. До речі, як і для більшості з числа майже незмінного «Різдвяного десанту». А це, зокрема, начальника 58-го Будинку офіцерів полковника Віталія Провозіна, який майстерно перевтілюється у Святого Миколая, військового капелана отця Андрія Дуди, цього разу – Петра Нагорного з Волині, який буде підтримувати компанію і дійство грою на баяні й волонтерки Наталі Швець, яка буде в образі ангела неземного.

− Так  ми нині втілюємо другий етап нашого проєкту «Святий Миколай – Захисникам України».  Як повідомляла АрміяInform, під час першого і, власне, до Дня Святого Миколая  було зібрано близько 24000 грн. Зокрема частково з цієї суми ми закупили 300 подарунків для львівських десантників та дітей захисників. Тепер веземо на передову як різні смаколики і подарунки, які приготували або купили люди, так і ті речі, які нам замовили військові для загальних потреб. Серед іншого два генератора і шість бензопил, загалом сім телевізорів, запасні частини до автомобілів,  шини та багато іншого. До речі, останні куплені за кошти, що були зібрані  активістами Спілки української молоді в Канаді. Вони таки встигли їх нам передати. Тож українці, що живуть за океаном, також не забувають про своїх братів та сестер, − наголосив військовий капелан отець Андрій Дуда.

Значну фінансову і матеріальну допомогу для втілення  проєкту також надали: підприємець Куцина Іван Михайлович з села Руське Поле та Дерен Станіслав Іванович – начальник відділу освіти Тячівської міської ради Закарпатської області.

− Ці та багато інших добродіїв, які зголосилися допомогти здійснити цю поїздку до наших бійців на передову, в черговий раз підкреслили, що звичайні люди, прості українці й на шостому році війни не втомилися допомагати армії. Вони прекрасно розуміють, як їхня доброта і увага важлива солдату на «нулі», як зміцнить його дух, як допоможе пригадати рідну домівку і зігріє серце! – наголосив начальник 58-го Будинку офіцерів полковник Віталій Провозін.

До речі, першу зупинку «Різдвяний десант» планує зробити в Покровську. Тут насамперед завітає до сиротинця «Отчий дім» і зробить свято діточкам. А потім поїде до хворих військовослужбовців, що лікуються в 66-му мобільному госпіталі. А вже звідти у різні військові колективи, що несуть службу вздовж лінії розмежування.

Фото автора і мешканців сіл Руське Поле, Тячево, Буштино, Пикуловичі Закарпатської та Львівської областей.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, ООС