ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Art-перемир’я лікує дітей, травмованих війною

22 Грудня 2019

З 17 по 20 грудня 2019 року на сході України тривало Art-перемир’я. Цього року національно-мистецький проєкт, започаткований українськими військовими, подарував дітям свято у шести прифронтових населених пунктах: Мар’їнці, Світлодарську, Парасковіївці, Соледарі, Миронівському та Красногорівці.
Майже 3000 дітей віком від 5 до 13 років змогли насолодитися музичною action-казкою «Хоробре серце, косі очі» у виконанні лауреату міжнародних фестивалів — запорізького театру-лабораторії VIE. Також близько 130 містечкових і шкільних бібліотек населених пунктів, наближених до лінії фронту, отримали книгу «Листи здалеку», написану офіцером ЗСУ, учасником бойових дій на сході України Борисом Кутовим.

Діти Донбасу потребують особливої уваги та турботи. Їхні серця травмовані війною, їм доводиться зростати у складних умовах. Саме тому проєкт Art-перемир’я покликаний мінімізувати наслідки пережитого дітьми під час війни за допомогою художньої літератури та мистецтва. Заради світлого майбутнього українських дітей започатковують такі проєкти, до яких долучаються небайдужі люди. Ми не маємо наміру зупинятися. Сподіваюся, незабаром зможу презентувати маленьким читачам і другу частину дилогії – книгу «Повість про срібну флейту», – розповідає автор «Листів здалеку» та керівник-координатор Art-перемир’я Борис Кутовий.

Ольга Лещова, акторка та художний керівник Запорізького театру-лабораторїї VIE зазначає, що цей проєкт дарує краплинку тепла та любові не тільки дітям, а й змінює самих учасників, організаторів. «Нічого в світі не замінить очі, що світяться після вистав, усмішки дітей і дорослих. Після побачених емоцій маленьких глядачів ти вже ніколи не будеш таким, як раніше», – говорить пані Ольга.

Нагадаємо, що національно-мистецький проєкт Art-перемир’я засновано 2018-го заступником начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим. Основна ідея — сприяння культурному відродженню української нації і національно-культурна просвіта. Проєкт реалізується коштом благодійної підтримки. У його впровадженні на території Донецької та Луганської областей усебічне сприяння надає Генеральний штаб ЗСУ, командування Об’єднаних сил та місцеві військово-цивільні, районні державні адміністрації.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Публікації