ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як російський МЗС переймається «утисками» журналістів

19 Грудня 2019
Як російський МЗС переймається «утисками» журналістів

Кінець року в Росії – це особлива пора, яка характеризується великою кількістю брифінгів, де російські можновладці доносять через своїх пропагандистів до «челяді» про те, як ретельно вони дбали про добробут і процвітання, підвищення пенсій, укріплення обороноздатності, зростання міжнародного авторитету… І так до «збільшення відсотків жирів у маслі».

Наразі росфедерація застигла в очікуванні головної пресконференції року, де сам «надёжа царь» звітуватиме перед населенням. До речі, щодо пресконференції Путіна, яка відбудеться сьогодні, 19 грудня, то журналістів вже попросили не використовувати плакати. Заважають вони створенню ідеальної телекартинки. Річ у тім, що, аби звернути до себе «височайшу» увагу, російські журналісти вдаються до всіляких хитрощів. Так, «працівники пера» з Оренбурзької губернії приходять в оренбурзьких платках, а дехто навіть одягає карнавальні костюми. Ну, такі у них традиції…

А поки розговорилися чиновники рангом нижче. Так, нещодавно головний «лампасоносій» російського генштабу хизувався тим, як його країна озброюється «до зубів» і звинувачував у цьому «Вашингтон і його союзників». Згодом дійшла черга й до головної танцюристки російського МЗС, за сумісництвом директора департаменту інформації і друку Марії Захарової.

Ця пані розповіла, як героїчно російські дипломати підвищують міжнародний авторитет їхньої країни, попри підступні дії ворогів Росії. Зрозуміло, що не забула Захарова і про Україну. По-перше, її дуже турбує Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Особливо, як вона висловилась, «подвійна дискримінація» російської мови.

‒ Вимоги видавати наукові публікації лише українською, англійською та іншими офіційними мовами ЄС, є невиправданими і порушують свободу висловлення думки, ‒ заявили Захарова.

У зв’язку з цим хочеться поставити офіційному представнику РосМЗС запитання: «Скільки в Росії українських шкіл і скільки ЗМІ виходять українською?» Це ми нині говоримо про третю за кількістю народність РФ.

Інше питання, яке неабияк збудило Захарову, це «випадки не допуску» російських журналістів на територію України. Певно, неабияк вичерпався креатив російських пропагандистів у створенні антиукраїнських фейків, що конче необхідно приїхати у нашу країну, аби накопати якоїсь «чорнухи» і повісити чергову «телелокшину» на вуха росіян. Щоправда, сама Захарова визнала: допускати чи ні журналістів на свою територію – це право держави.

‒ У будь-якої держави є законний, затверджений, відпрацьований, закріплений та оснований на якомусь законодавчому акті порядок в’їзду і проведення своєї діяльності закордонними журналістами. Наприклад, є держави, куди журналісти можуть приїжджати взагалі без візи, дозволу, оформлення документів – взагалі без будь-яких формальностей. До речі, як мені здається, Україна завжди була такою країною, але потім з нею щось сталося на шляху до європейських цінностей, ‒ сказала Захарова.

Хочеться поправити офіційного представника російського МЗС, не «на шляху до європейських цінностей», а після того, як твоя, Маріє Захарова, країна, захопила українську територію і розв’язала війну. Той випадок, коли рівень цинізму російських чиновників зашкалює. Про «утиски» журналістів говорить представник країни, яка в рейтингу країн світу за рівнем свободи медіа (за даними Freedom House) посідає 174 місце. До останнього 196 місця, яке займає Північна Корея, залишилося вже не так і багато.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Blogger pool