ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За повернення Мазура в Україну ще треба поборотися

11 Листопада 2019
За повернення Мазура в Україну ще треба поборотися

Українця заарештували в Польщі через відповідне звернення Росії. АрміяInform зібрала найважливішу інформацію про ветерана війни на Донбасі та про перебіг розслідування в його справі.

Заступника голови УНА-УНСО, ветерана АТО Ігоря Мазура на позивний «Тополя» затримали польські прикордонники 9 листопада під час перетину пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ». Затримання відбулося за запитом Інтерполу на вимогу прокуратури Російської Федерації, яка звинувачує Мазура у «злочинах тероризму», вчинених, зокрема, в Чечні.
11 листопада, після допиту в окружній прокуратурі міста Холм, Мазура відпустили на поруки генерального консула України в Любліні Василя Павлюка. До завершення судового процесу він перебуватиме в Польщі.
Посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив: звільнення ветерана АТО Ігоря Мазура з-під арешту в Польщі – це тільки половина шляху.
– Далі за нами копітка робота і боротьба за те, щоб Ігор повернувся в Україну і щоб Росія перестала використовувати інструмент Інтерполу для пошуку тих людей, які їй невигідні або є її ворогами. Це (звільнення Мазура на поруки) невелика, проміжна перемога. Це, власне, спільними зусиллями нам вдалося отримати таку невелику перемогу, – сказав посол.
Нині невідома дата проведення першого судового засідання в справі по суті.
– Це залежатиме від знайомства зі справою польських правоохоронних органів. Ми робитимемо все можливе, щоб воно відбулося якнайшвидше, аби закрити цю справу. Я радий, що Ігор перебуває на волі, що він у безпеці в генеральному консульстві в Любліні і наші консули ним опікуватимуться й надаватимуть всіляку допомогу, – зазначив український посол.
Підставою для затримання Мазура, за словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, стало опубліковане РФ в інформаційній системі Інтерполу орієнтування на його розшук з метою арешту і подальшої екстрадиції до Росії.
У такий спосіб, зазначає Аваков, РФ порушила статті 2 і 3 статуту Інтерполу, що забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання в справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.
«РФ звинувачує нашого громадянина в тому, що він нібито в 1994-2000 роках брав участь у складі озброєного формування в бойових зіткненнях з федеральними силами на території Чечні. В результаті загинули і були тяжко травмовані кілька російських військовослужбовців», – зазначив Аваков, якого цитує пресслужба МВС. Також він додав, що у зв’язку з наведеним фактом, МВС України негайно привернуло увагу генерального секретаріату Інтерполу до чергової спроби Російської Федерації неправомірно використати канали та інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України.
Водночас український ветеран заперечує участь у бойових діях на території Чечні, про це він заявив у неділю, 10 листопада, в Любліні, передає «Радіо Свобода».
«Я не брав участі у бойових діях, я був на території Чечні у той час. Ми приїхали туди, як журналісти, і я працював у пресцентрі «Вільний Кавказ». Українські прикордонники не попереджали, що я в списку Інтерполу. Вже в Польщі бував кілька разів після того, як звільнився зі ЗСУ. Я був у базі Інтерполу з 2014 року, просто Інтерпол не давав хід цьому. Останні місяці Росія почала активно працювати на міжнародному рівні. Інтерпол здався і включив нас у так званий «чорний список». На жаль, Інтерпол допомагає у цьому Росії», – прокоментував Ігор Мазур.
Зі свого боку віцеспікер сейму Польщі запевняє, що Мазура не видадуть Росії. Малгожата Гошівська вважає, що українець став жертвою дій східного сусіда України.

Що відомо про Ігоря Мазура

Ігор Мазур – активіст та учасник Революції Гідності. 2014-го був керівником «Правого сектору» в Київській області й начальником штабу 24-ї сотні Самооборони Майдану.
З травня 2014-го воював у районі проведення АТО в добровольчому батальйоні, у 2015 році долучився до лав ЗСУ. Після демобілізації продовжив активну громадську діяльність, став головою партії УНА-УНСО і заступником головного командира УНСО.
Крім того, Ігор Мазур є головним спеціалістом Офісу Уповноваженої ВРУ з прав людини, помічником народного депутата України та має державні нагороди, отримані за участь у захисті незалежності та суверенітету. Таку інформацію про Ігоря Мазура надає Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Підготувала Наталія Ткачук

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини, Новини світу та України