ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Єлизар був на межі життя, але вижив та мріє побувати в Парижі

26 Листопада 2019
Єлизар був на межі життя, але вижив та мріє побувати в Парижі

Зазнавши важкого поранення, 22-річний старший солдат Єлизар міг померти багато разів – на полі бою, під час надання йому першої допомоги в мобільному госпіталі, на етапі евакуації та навіть у лікарні під час проведення операції. Після місяця перебування в комі та реанімації цей мужній хлопець не тільки вижив, а й за відносно короткий термін відновився та має намір жити повноцінно.

Як ми повідомляли раніше, в Дніпрі нейрохірурги кинули виклик смерті та подарували молодому воїнові радість життя.

Подробиці чудового порятунку молодого захисника України розповіли лікарі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова.

За словами головного лікаря медичного закладу Сергія Риженка, цьогоріч у лютому в селищі Зайцеве хлопець зазнав наскрізного поранення в голову. Лікарі видалили уламок, який зруйнував 20% мозку. Після цього тривала багатомісячна реабілітація.

Минулого тижня Єлизару зробили відновлювальну операцію, щоб повністю зберегти анатомію черепа. Наразі він перебуває в реанімації, але, як кажуть лікарі, вже за кілька днів зможе повернутися додому в Харківську область.

– Коли я сюди приїхав, я не міг говорити, писати та читати. І досі мені важко. Я заново всьому вчуся, – розповів поранений боєць. – Пам’ятаю той день. Був звичайний день, а як поранення дістав – не пам’ятаю. Я розплющив очі в лікарні та подумав, що це просто сон, і ось невдовзі я прокинусь і все буде як і раніше, але… цього не сталося. Моя мрія – бути нормальним та здоровим. А ще я хочу поїхати до Парижа.

Головний лікар Сергій Риженко згадує, що до лікарні  пацієнта доправили в дуже тяжкому стані.

– Руки та ноги в нього не працювали. Стан коми. Декілька днів у реанімації. Успішні операції, які провели наші хірурги, дали можливість провести  відновлювальну терапію, і буквально за декілька днів він почав приходити до тями: згадувати все, що було, потихеньку почав ворушити руками, ногами. Ми провели ще одну відновлювальну операцію, вставили спеціальну пластину розміром 12 на 12 см. Що це дає? Єлизар зможе жити повноцінним життям і не хвилюватися, що випадково може вдаритися та знепритомніти. Він повністю відновлений, самостійно приймає їжу, рухається, до нього повернулася пам’ять. Він – вольовий хлопець, який спромігся за короткий термін відновитися після такої важкої черепно-мозкової травми. Ми сподіваємося, що найближчим часом він зможе знайти улюблену роботу, познайомитися з дівчиною та створити свою родину. Це ще один випадок із тих 3000 солдатів, які отримали друге життя в лікарні Мечникова, з майже повним відновленням, – розповів Сергій Анатолійович.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Реабілітація