ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Якісне переозброєння армії неможливе без масштабної реформи оборонпрому

13 Листопада 2019
Якісне переозброєння армії неможливе без масштабної реформи оборонпрому

Україна потребує створення органу виконавчої влади, який би формував військово-промислову політику й визначав потребу в оборонних технологіях для виробництва новітніх зразків озброєння та військової техніки (ОВТ) на замовлення силових структур. Також він мав би координувати роботу підприємств ОПК. Про це  АрміїInform повідомив представник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України полковник Владислав Шостак.

«Для того, щоб якісно переозброїти українську армію, необхідно провести масштабну реформу оборонпрому. Причому трансформація «Укроборонпрому», яку проводить новий топ-менеджмент концерну, безумовно є важливим але не головним її етапом. На мою думку, слід обов’язково створити центральний орган виконавчої влади в уряді, який формуватиме політику діяльності оборонної промисловості у тісній взаємодії з іншими суб’єктами і об’єктами сектору безпеки і оборони. Ця діяльність має концентруватися на вирішенні завдань обороноздатності країни й підвищення її оборонного потенціалу», – наголосив Владислав Григорович.

За його словами, в умовах ринкової економіки цей орган має встановлювати єдині прозорі правила гри для виробників ОВТ державної і приватної форм власності як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках, щоб створити розумну конкуренцію. Адже всі добре розуміють: добросовісне та якісне виконання внутрішніх і міжнародних контрактів – це не лише престиж держави, а й міцний «фінансовий» фундамент розвитку підприємств і економіки України.

Тому, на думку фахівця, нині доцільно кардинально змінити систему технічного оснащення Збройних Сил й інших складових сектору оборони, процедур замовлення і їхньої реалізації, запровадивши проєктний менеджмент з урахуванням життєвого циклу зразків озброєння – від розробки до утилізації. Вибирати виконавців таких проєктів слід на конкурсній основі. І в цьому напрямку вже розпочато певну роботу. Зокрема Офіс Президента України за поданням Міноборони ініціював внесення змін до законодавства з удосконалення організації системи технічного оснащення складових сил оборони. А також – розробки і прийняття технічних регламентів її функціонування. Адже, на жаль, в Україні й досі немає закону, який би чітко регламентував порядок створення та виробництва зразків ОВТ.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини, Озброєння та техніка