ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як у Хмельницькому вирішують питання із забезпечення житлом учасників бойових дій

14 Листопада 2019
Як у Хмельницькому вирішують питання із забезпечення житлом учасників бойових дій

На фото міський голова Олександр Симчишин вручає сертифікат на житло військовослужбовцю, учаснику бойових дій.

Проблема з забезпеченням житла учасників бойових дій гостро стоїть по всій державі. У Хмельницькому цінують внесок своїх земляків, які зі зброєю в руках зупинили підступного ворога на Сході країни. І тому підтримка бійців на особливому контролі влади міста. Для вирішення проблеми забезпечення житлом учасників бойових дій та членів родин загиблих розроблено та затверджено декілька міських програм, які працюють та дають результати.

Рішеннями Хмельницької міської ради затверджено «Програму соціальної підтримки учасників АТО, учасників Революції Гідності, бійців-добровольців АТО у місті Хмельницькому та членів їх сімей на 2018‒2020 роки».

За цією програмою передбачено виділення житла учасникам бойових дій та членам сімей загиблих, а також надання грошової компенсації учасникам АТО за належні квадратні метри.  Завдяки цій програмі в 2015‒2019 роках забезпечено житлом 59 сімей, із них 8 уже в цьому році.

Ще одним механізмом вирішення проблеми забезпечення житлом ветеранів було прийняття рішення в 2017 році «Про затвердження порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь у антитерористичній операції та потребують поліпшення житлових умов та затвердження складу комісії». Для реалізації цієї програми у 2017‒2019 роках із бюджету міста виділено 7 млн грн,  і 14 захисників отримали кошти на придбання житла.

У грудні 2018 року було прийнято рішення «Про затвердження порядку забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та бійців-добровольців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України». І уже протягом поточного року було виділено мільйон гривень для реалізації цієї програми. Завдяки механізму співфінансування двоє учасників бойових дій уже придбали житло. А до завершення року ще один матиме власну квартиру.

Окрім того, частина учасників бойових дій та члени сімей загиблих отримала грошові сертифікати на придбання житла.

Загалом за чотири роки в Хмельницькому учасники АТО/ООС та члени сімей загиблих воїнів отримали понад 120 квартир.

Завдяки продуманим діям та запровадженню різних механізмів проблема із забезпеченням гідними умовами проживання для учасників бойових дій в Хмельницькому поступово вирішується.

‒ Проте міська влада не планує зупинятися на досягнутому і наполегливо працює й надалі в цьому напрямку, ‒ зазначив міський голова Олександр Симчишин для АрміяІнформ.

Фото з архіву Хмельницької міської ради

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини