ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як отримати допомогу на відкриття власного бізнесу ветеранам АТО/ООС?

26 Листопада 2019
Як отримати допомогу на відкриття власного бізнесу ветеранам АТО/ООС?

Про це розповіли на сайті nv.ua.

1.Де можна отримати консультацію з приводу відкриття власного бізнесу?
Щоб допомогти ветеранам реалізувати їхні довгострокові цілі, взяти контроль над власними доходами, не залежати від працедавця та спробувати самостійно започаткувати свою справу, відкрита можливість звернутися до центру зайнятості. Там діють спеціальні консультаційні програми (консультаційні центри), які підтримують тих, хто планує започаткування власного бізнесу. Окрім того, ви можете розраховувати на одноразову виплату допомоги із безробіття для організації підприємницької діяльності.

2. Який порядок отримання допомоги на власну справу?
Подаємо до центру зайнятості заяву (див. зразок на стор. 19 Пам’ятки ГО «Юридична Сотня») та бізнес-план.
Протягом 10 робочих днів після подання заяви ухвалюється рішення про виплату допомоги.
У випадку позитивного рішення реєструємось як фізична особа — підприємець або засновник юридичної особи (див. пункт 12 Пам’ятки) та подаємо підтверджувальні документи про реєстрацію до центру зайнятості.

3. Як скласти бізнес-план?
Бізнес-план – це своєрідна інструкція, в якій міститься інформація про фірму, перспективи її розвитку, обсяг необхідних вкладень і бажаний результат. Кожен підприємець прописує для себе реальний план дій, якого він дотримуватиметься.

Для початку необхідно зібрати потрібну інформацію – оцінити обрану нішу, визначити конкурентоспроможність товарів або послуг, продумати ринки збуту, розрахувати розмір необхідних вкладень і термін окупності бізнесу.

Бізнес-план має складатися зі вступної частини, де описується, що саме ви плануєте робити та які цілі перед собою ставите (ціль слід формулювати максимально лаконічно і зрозуміло); опису самого проекту; маркетингового, виробничого та організаційного планів; бюджету; очікуваних результатів та – у випадку необхідності – додатків.

Якщо будь-яких відомостей не вистачає, таку прогалину необхідно заповнити шляхом звернення до фахівців або отримати інформацію у консалтинговому центрі.

4. Як зареєструвати фізичну особу – підприємця (ФОП)?
Зареєструвати ФОП може кожен громадянин України, який досягнув 16-річного віку (в цьому випадку потрібна письмова згода батьків або усиновлювачів, піклувальника або органів опіки) або 18-річного. Згідно чинного законодавства України, заборонено займатись підприємницькою діяльністю військовослужбовцям, які наразі служать.

Перед реєстрацією приватним підприємцем необхідно визначитись із кодом виду економічної діяльності (КВЕД-2010). Перелік КВЕД-2010 є на сайті KVED.UKRSTAT.GOV.UA.

Реєстрацію можна здійснити за місцезнаходженням (місцем проживання) через будь-якого державного реєстратора або нотаріуса. Також можна зареєструвати ФОП електронним шляхом, залишивши заявку в особистому кабінеті на сайті Міністерства юстиції України.

Для реєстрації подається заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем (заповнюється друкованим способом або від руки друкованими літерами).

Після проходження реєстрації як ФОП відповідні відомості передаються до Державної фіскальної служби України (ДФС України) для взяття на облік як платника податків та як страхувальника – платника єдиного соціального внеску (ЄСВ).

5. Як стати на облік органів ДФС України?
Здійснення державної реєстрації ФОП поділяється на два етапи:

здійснення реєстраційних дій у державного реєстратора (державна реєстрація)
узяття на облік в органах ДФС України
Для того, щоб стати на податковий облік до місцевого відділу Державної податкової служби України, необхідно подати такі документи:

заява, де зазначається обрана форма оподаткування: спрощена або загальна
паспорт та ідентифікаційний номер для встановлення особи заявника

6. Який розмір та умови отримання одноразової допомоги на власну справу?
Одноразова допомога на власну справу здійснюється в розмірі залишку від призначеної особі допомоги із безробіття, розмір якої встановлюється індивідуально. Тобто розмір виплати – це вся сума із безробіття, яку призначають людині, але її виплачують за один раз.

Виплачується у випадку відсутності протягом місяця від моменту реєстрації в центрі зайнятості підхожої роботи на ринку праці.

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Публікації, Соціальний захист