ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як не піддатися на «гібридні» провокації

1 Листопада 2019
Як не піддатися на «гібридні» провокації

Попри політичні кроки, які робить Україна у мирному вирішенні конфлікту на сході держави, прихильники фейкового «руського миру» через закордонних посіпак-поплічників продовжують спроби морального тиску на наших воїнів. Наприклад, кілька днів тому до військовослужбовця однієї з бригад, дислокованих у Львові, В’ячеслава Радюка, громадянина України, прийшло повідомлення від Слуцького РВВС Білорусі про те, що його нібито оголошено у розшук. Мовляв, він перебуває у базі, як… зниклий безвісти білорус! Правоохоронець країни-союзника РФ В’ячеслав Радюк ще у 2014-му виїхав на заробітки до Москви і зник. Говорити про те, що це повна брехня і нісенітниця, я думаю не варто.

– Мене відверто повеселив цей факт, – поділився з АрміяINFORM емоціями В’ячеслав. – Я ніколи й ніде не ховався. Звісно, на заробітки у Москву теж не їжджу. Так, свого часу був громадянином Білорусі, але коли моїм побратимам в Україні стала потрібна військова фахова допомога, то я офіційно змінив громадянство й пішов на контрактну службу до лав ЗСУ. Все це я робив цілком відкрито й легально. Не порушуючи закону. І тому всі ці жалюгідні спроби російських посіпак тиснути не зламають моєї волі долучатися до справи оборони України.

Також, за словами військових, до батьків та рідних декотрих із них, коли армійці виконували обов’язки в районі проведення ООС, приходили фейкові похоронки. Або серед ночі до їхніх близьких телефонували невідомі й сповіщали, що їхній брат, батько чи син уже в полоні. Але за певну суму його повернуть живим, а за іншу – просто віддадуть тіло. Крім цього, продовжують працювати різноманітні інтернет-ресурси, які нібито розшукують наших військових за воєнні злочини.

Отже, АрміяInform рекомендує:

Якщо ви військовослужбовець і вам надійшло повідомлення, що вас офіційно розшукують легальні правоохоронні органи якоїсь з держав або підозрілі листи,  інтернет-повідомлення, смс:

 1. Негайно повідомити про це свого командира.
 2. Зробити копії всіх документів, які потрапили до вас.
 3. Звернутись до відповідних осіб Служби безпеки України з офіційним рапортом, в якому докладно розповісти про те, як вам стало все це відомо, і вашу точку зору на цю подію. До рапорту докласти копії всіх наявних і відомих вам документів, що можуть пролити світло на інцидент.
 4. У жодному разі не робити будь-яких кроків без порад юриста.
 5. І головне – не замовчувати ці факти, й не лишати справу на самовирішення.

Якщо ви член родини військовослужбовця і до вас прийшла звістка не від офіційних джерел України про його загибель, полонення або здійснення ним міжнародних військових злочинів, варто зробити наступні кроки:

 1. Опанувати власну паніку.
 2. Зателефонувати безпосередньо своєму рідному в ООС. Якщо він не взяв слухавку або немає зв’язку (так часто трапляється там) не панікувати, а дочекатись того часу, в який ви завжди маєте зв’язок із ним.
 3. Зателефонуйте його бойовому товаришу, побратиму.
 4. Спробувати зв’язатись з його безпосереднім командиром.
 5. Якщо у вас не вдались попередні три пункти – можна взнати реальний стан справ через місцевий військовий комісаріат.
 6. Пам’ятати, що правдивою є лише інформація, отримана від відповідних посадових осіб.
 7. Якщо до вас продовжують надходити погрози чи вимоги викупу, запишіть їх на диктофон, який вбудовано у ваш телефон.
 8. Коли виявиться: все, що вам казали про вашого родича невідомі – брехня, не гаючи часу звернутись до поліції та СБУ з заявою про переслідування і спробу шахрайства. До заяви додати копії всіх документів та електроні копії розмов з невідомими.
 9. Не замовчуйте ці факти й не робіть кроків самостійно.

Гібридна війна проти України має різні прояви. В одних ми перемагаємо силою зброї. В інших силою політики. А є такі, в яких перемагаємо силою духа. Читайте АрміяInform, щоб бути в курсі найсвіжішої та об’єктивної інформації. Не дозволяйте ворогу вести вас у оману.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Лонгрід, Новини