ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як наші танкісти обходили «Абрамси» і «Леопарди»

3 Листопада 2019
Як наші танкісти обходили «Абрамси» і «Леопарди»

Підриваючи гусеницями чорну землю, танки швидко розгорнулися в бойовий порядок і вийшли на рубіж атаки.

– Уперед! – віддає наказ підлеглим командир танкового батальйону, випускник Харківського танкового училища підполковник Сергій К. Багатотонні броньовані машини, ревучи моторами, йдуть на противника.

Вишколений солдат – це половина успіху в бою!

Завдання: прорвати оборону ворога й підтримати просування піхоти. Танкісти діють чітко і злагоджено: взаємодія екіпажів відпрацьована до автоматизму. Так відбувалося інструкторсько-методичне заняття в районі проведення ООС на базі однієї з механізованих бригад. Знання і фронтовий досвід комбата не раз проходили перевірку не тільки навчаннями, а й у реальному бою. Приміром, під час заняття екіпажі активно застосовували різні способи пересування: «каскад», «вісімка», «карусель». Ці прийоми танкісти батальйону неодноразово використовувати в реальних боях у 2014-2015 роках за Савур-Могилу, Дебальцеве, Мар’їнку. І цей досвід Сергій К. прагне впровадити у вишкіл екіпажів.

– Підготовлений солдат – це половина успіху в бою, – пояснює офіцер.

– Коли він чітко знає, що і як йому робити, то буде впевненим у своїх силах, психологічно стійким в екстремальній ситуації.

Комбат знає, про що говорить. У 2014-2015-их Сергій, тоді командир танкової роти, не раз вступав у бій як командир звичайного танка.

Російський Т-72 зловили на живця

– Пам’ятаю другий штурм Пісків. Нас тоді придали 93-й бригаді. Діяли у складі тактичної групи, що мала відсікти правий фланг ворога – Красногорівку, і позбавити змоги підходу резервів із Первомайська. Проти нас вийшли танки й БМП. Діяли неповною ротою – три танки, два БМП і два БТР. Завдання виконали завдяки постійному маневруванню, злагодженості й правильному розподілу вогневих засобів. Бронетранспортери в основному використовували у розвідці, бойові машини піхоти – перевезенні десанту, евакуації поранених та для вогневої підтримки. Танки виконували головну роль – знищували бронетехніку, мінометні розрахунки й укріплення російських найманців.

– Не менш вдалим був нічний бій на південній околиці Донецька, – продовжує Сергій. – Кількома екіпажами приховано пройшли через блокпости противника і зайняли позицію в полі на перехресті доріг між Мар’їнкою й Кураховим. Російські найманці не очікували побачити в тилу наші танки. У них почалася справжня паніка. Вони відкрили безладну стрілянину, а ми – вдарили по виявлених цілях та без втрат відійшли на свої позиції.

– 2015-го під Дебальцевим, – згадує Сергій – пощастило знищити російський Т-72, використовуючи тактику лову на живця. Тоді на шляху пересування бронетехніки росіян ми зробили засідку з двох танків. А третій демонстративно проїхав перед ними. Як тільки ворог почав його переслідувати, ми керованою ракетою спалили Т-72 з відстані понад 4,5 кілометра.

Завжди готові

Чималу користь приносить танкістам батальйону участь у міжнародних навчаннях за програмою НАТО. Зокрема у 2017-2018 роках вони брали участь у танкових біатлонах у ФРН. Досвід, отриманий під час змагань з кращими екіпажами США, Німеччини, Франції, неоціненний. Як згадує Сергій, їх підрозділ запросили на змагання «Сильна Європа-2017» у ФРН. Тоді вони отримали машини Т-64БВ.

– Машина у стрільбі показала себе дуже добре, – розповідає Сергій. – За швидкострільністю ми обходили «Абрамси» й «Леопарди-6». Вони дивувалися, як наші військові швидко реагують на зміну обстановки. Був курйозний випадок. Ми закрилися в будинку, а американці отримали наказ йти на штурм. Вони ж звикли, що прийшов, штурхнув ногою двері й вони впали. А наші хлопці, як ведеться на війні, добре підготувалися. Двері замотали дротом, виставили «секрети». Вони нічого не могли зробити. Потім почали говорити, що не вкладаються у час, що їм треба переходити на інший етап навчань.

Нині підрозділ Сергія виконує завдання на терені ООС на Луганському напрямку. Хоча і перебуває в районі відведення, у разі загострення ситуації завжди готовий завдати ворогу відчутного удару у відповідь.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини