ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові медики «переозброюються»

2 Листопада 2019
Військові медики «переозброюються»

Сучасна медична техніка в рази пришвидшує процес досліджень та лікування. Яскравий приклад тому – робота автоматичного біохімічного аналізатора у лабораторному відділенні Житомирського військового госпіталю Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Як розповів АрміяІнформ начальник цього відділення, досвідчений військовий медик, підполковник медичної служби запасу Микола Латко, протягом лише однієї години цей автоматичний аналізатор робить біохімічні аналізи крові відразу 20 пацієнтів. Відтоді, як у лабораторії госпіталю з’явився цей апарат, продуктивність роботи зросла щонайменше у п’ять разів!

– До появи в лабораторії автоматичного аналізатора деякі біохімічні дослідження, до прикладу, печінкові проби АЛТ та АСТ, ми робили в ручному режимі півтори-дві години, і це – одному лише пацієнтові! – розповідає працівник ЗС України Микола Латко. – Тепер протягом години ці аналізи роблять двадцятьом хворим, і – не лише ці, а паралельно – 8-10 різних досліджень для кожної людини! Тобто загалом за годину апарат виконує 160-200 аналізів крові. Крім того, що він розширив сферу досліджень, апарат ще й дозволяє нам перевіряти їх правильність і контролювати цей процес.

Автоматичний біохімічний аналізатор госпіталь отримав три роки тому в рамках планових закупівель за кошт бюджету Міністерства оборони України. Також є у лабораторії  сучасний гематологічний аналізатор, подарований чотири роки тому Союзом українок Америки. Цей медичний гаджет виконує дослідження крові відразу за 18 параметрами й також дуже допомагає медикам у роботі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Військова медицина, Новини