ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відтепер у Залі Пам’яті Міноборони вшановуватимуть і загиблих добровольців

6 Листопада 2019
Відтепер у Залі Пам’яті Міноборони вшановуватимуть і загиблих добровольців

‒ Сьогодні, 6 листопада, вперше за рішенням керівництва Міноборони України під час ранкового церемоніалу пролунало ім’я добровольця Героя України Сергія Табали. Надалі планується створення єдиної книги Пам’яті, в якій будуть імена всіх, хто віддав своє життя, захищаючи нашу державу, ‒ розповів журналісту АрміїInform директор Національного військово-історичного музею України Андрій Іллєнко.

18-річний кіборг Сергій Табала з позивним «Сєвєр» загинув 6 листопада 2014-го від артилерійського снаряду 100-мм протитанкової гармати «Рапіра» під час штурму російськими бойовиками диспетчерської вежі в аеропорту Донецька. Сергій родом із Сумщини, з перших днів грудня 2013-го був учасником Революції Гідності. Після початку війни у свої 16 років пішов добровольцем боронити Україну в складі окремого батальйону Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор». До речі, «Сєвєр» –наймолодший кіборг України.

6 грудня 2016 року Президент України вручив «Золоту Зірку» Героя бабусі Сергія Табали Людмилі Шепотько.

Окрім Сергія Табали, в цей день у 2014 році загинули:

Сержант ГОЛОТА Юрій Анатолійович.

Солдат ВОЛОШИН Юрій Сергійович.

Старший солдат КРОХМАЛЬ Назар Іванович.

Сержант МАРУСИЧ Володимир Васильович.

Нагадаємо, що на музей покладено завдання щодо проведення ритуалу й інформування особового складу та гостей, які приходять до Зали Пам’яті. Комплекс відкритий щоденно з 8:45 до 18:00, і в ньому чергує представник Національного військово-історичного музею України, який готовий розповісти про цю залу.

‒ Вже понад місяць під час церемонії транслюють відеоролики про кожного загиблого в цей день, занесеного у Книгу Пам’яті. Окрім цього, за підтримки Військового інституту Київського Національного університету імені Тараса Шевченка текст, який зачитує диктор, перекладено на англійську мову для того, щоб іноземні гості могли зрозуміти, що це за меморіальний комплекс, ‒ зазначив Андрій Іллєнко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини