ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Велика Британія і Норвегія заборонили використання російських навігаційних карт на води України

6 Листопада 2019
Велика Британія і Норвегія заборонили використання російських навігаційних карт на води України

Міжнародні гідрографічні організації IC-ENC (Велика Британія) і PRIMAR (Норвегія) вилучили зі своїх каталогів навігаційні карти Російської Федерації на води України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України з посиланням на главу відомства Владислава Криклія.

Так, у Мінінфраструктури зазначили, що Росія незаконно реалізовувала морські електронні навігаційні карти на територію Україну, тим самим створюючи загрозу мореплавству в Чорному та Азовському морях.

“Регіональні центри електронних карт Міжнародної гідрографічної організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) вилучають російські карти зі своїх каталогів задля гарантування безпеки судноплавства в Азовському та Чорному морях і дотримання та виконання резолюції Генасамблеї ООН А/Res/68/262”, – сказав Криклій.

Він також зазначив, що анексія Росією Криму і незаконне будівництво мосту у Керченській протоці не тільки порушують суверенітет і територіальну цілісність України, а й створюють загрози у забезпеченні безпеки судноплавства в Азовському і Чорному морях.

У свою чергу керівник Гідрографічної служби Великої Британії Тім Лоув у своєму листі підкреслив, що Сполучене Королівство та інші партнери з Європейського Союзу не визнають незаконної анексії Криму Росією.

“Гідрографічна служба Сполученого Королівства (UKHO) є агенцією, що підпорядковується урядові Сполученого Королівства та дотримується політичного курсу, який ґрунтується на курсі ЄС щодо невизнання контролю Росії над Кримом. Курс ЄС передбачає, що держави-члени, міжнародні організації та спеціалізовані агенції не визнають жодної зміни статусу Криму або чорноморського портового міста Севастополь та утримуються від дій або відносин, які можуть тлумачитись як визнання”, – цитують у Мінінфраструктури слова Лоува.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України