ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Велич простоти»: У Києві — фотовиставка газети «День»

12 Листопада 2019
«Велич простоти»: У Києві — фотовиставка газети «День»

У столичному Будинку кіно розпочала роботу ХХІ фотовиставка газети «День». На умовній мапі чи не вся Україна. Рубрики показу: «Політика», «Український світ», «Фото з історією», «Світ очима дітей». На світлинах у величі простоти — військові й ветерани, політики і священники, діти та літні люди, Ігри нескорених, мандрівки Україною, природа… В експозиції — близько двохсот робіт від 150 фотографів з усієї країни.

Фотовиставку «Дня», а вона вже двадцять перша, традиційно відкрила головна редакторка видання Лариса Івшина. На церемонію були запрошені численні гості, більшість — відомі представники українського політикуму, бізнесу та наукової й культурної еліти.

Як розповідають організатори заходу, теперішній фестиваль фототворчості — це, звичайно, і спосіб знайти, запалити нові зірочки, й водночас представити найяскравіші за рік роботи визнаних митців.

— Це також і найбільший соціальний проєкт «Дня» як холдингу інтелектуальних ініціатив — щоразу давати моніторинг стану суспільства через світлини. Показувати маяки, на які варто орієнтуватися, больові точки, що потрібно пропрацювати та ліквідувати, та джерела сили, які заряджатимуть оптимізмом і надією, — говорить Лариса Івшина.

Фотоконкурс, який газета проводить від 1999 року, не лише переріс у масштабний соціальний проєкт, а й став візитівкою «Дня» поряд з іншими культурно-просвітницькими ініціативами видання: бібліотекою та веб-сайтом під єдиною назвою «Україна Incognita», Літньою школою журналістики, премією імені Джеймса Мейса «Громадянська позиція».

Особливістю проєкту є те, що взяти участь у ньому можуть як художники-професіонали, так і аматори-початківці з усіх куточків країни. Адже його суттю та основним завданням є внутрішньоукраїнська інтеграція та спроба вловити дух часу, акумулювати збірний образ України.

Під час відкриття експозиції відбулося нагородження найкращих робіт, які отримали найвищі оцінки від журі.

Гран-прі конкурсу здобув військовий фоторепортер газети Верховної Ради України «Голос України» Олександр Клименко за дві серії робіт: «Життя Станиці Луганської» і «Снайпери». У номінації «Золотий день» серед переможців — фотограф із Полтави Анна Чапала з серією портретів військових за роботу «Позитивний дикий мічман» та серією робіт «Полтавська міська дитяча лікарня в онкогематологічному відділенні».

За доброю традицією редакція презентує для відвідувачів виставки книжкові новинки з серії «Бібліотека газети «День», які можна придбати.

Упродовж двох тижнів, з 9 по 17 листопада, всі охочі зможуть ознайомитися з виставкою та проголосувати за найкращу, на їхню думку, світлину. В день закриття експозиції за результатами цього голосування оголосять володаря титулу глядацьких симпатій від Києва.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
MilitaryArt, Новини