ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Важливо продумати механізми захисту замовників від спроб блокування оборонних закупівель

22 Листопада 2019

Таку думку висловив радник міністра з питань розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Титарук, під час експертного обговорення проєкту закону (2398) «Про оборонні закупівлі», яке відбулося у форматі круглого столу в Інформаційному агентстві АрміяInform.

«Насамперед маю сказати, що відповідно до статті 6 проєкту закону про оборонні закупівлі, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період (тобто Міноборони) забезпечує випробування і сертифікацію зразків озброєння й військової техніки, крім спецзасобів оперативно-розшукової діяльності. На мою думку, тут має бути чітко прописано, що це відбуватиметься на договірних засадах. Бо нині державні випробування кожен замовник проводить за свої кошти (і це досить суттєві суми), а за такого формулювання Міноборони має забезпечувати випробування та сертифікацію зразків озброєння й військової техніки всіх замовників. За який кошт?

Що ж стосується ухвалення закону «Про оборонні закупівлі» загалом, то він викликав дуже великий резонанс. Відгуки всіх зацікавлених сторін досить неоднозначні. Найголовніше питання: чи готові зараз замовники до переходу на конкурентні процедури? Я переконаний: всі вони мають серйозно підготуватися до такого процесу. Навіть якщо є досвід закупівлі товарів споживання, то закупівлі озброєння й військової техніки – це зовсім інші процеси. Тут потрібно провести колосальну роботу!

Припускаю, що буде дуже багато спроб блокування закупівель зі сторони потенційних виконавців. Тому дуже важливо у процесі створення підзаконних актів продумати механізми, які захищатимуть саме замовників від спроб блокування закупівель як з боку нечесних учасників, так і з боку країни-агресора. До речі, у законодавстві європейських країн такі механізми захисту чітко прописані. А в наших умовах ведення бойових дій, вони просто необхідні».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини