ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна вітає схвалення «Кримської резолюції» ООН

15 Листопада 2019
Україна вітає схвалення «Кримської резолюції» ООН

Міністерство закордонних справ України привітало схвалення 14 листопада 2019 року Третім комітетом 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН оновленої та посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна».

Про це йдеться у коментарі МЗС, оприлюдненому пресслужбою відомства.

«Цей документ є важливим елементом політики деокупації тимчасово окупованих територій України, яка послідовно здійснюється, зокрема на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», йдеться у повідомленні.

Українські дипломати зазначають, проєкт резолюції має припинити порушення державою-окупантом прав людини на півострові, протидіяти спробам легітимізувати окупацію та анексію АР Крим та м. Севастополя, а також консолідувати позицію міжнародного співтовариства щодо незмінності статусу Криму як невід’ємної складової частини України.

Цьогорічний документ розроблений з урахуванням доповіді Генерального секретаря ООН від 2 серпня 2019 року щодо ситуації з правами людини в Криму, яка була вперше підготовлена на виконання однойменної минулорічної резолюції ГА ООН 73/263.

Як підкреслили в МЗС, потужним сигналом стала фіксація в резолюції факту здійснення державою-окупантом політики, яка має на меті примусову зміну складу населення півострова, як шляхом переслідування окремих категорій кримчан, зокрема представників кримськотатарського народу, репресій проти правозахисників, так і через переселення на тимчасово окуповану територію свого власного населення. Така практика прямо заборонена міжнародним гуманітарним правом, є порушенням Женевських конвенцій 1949 року та кваліфікується як воєнний злочин.

Документ нагадує, що, відповідно до резолюції ГА ООН «Про визначення агресії» (1974), ніякі територіальні надбання чи особлива вигода, які були отримані в результаті агресії, не є і не можуть бути визнані законними.

«Підтримуємо заклик резолюції до Росії забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій і неурядових правозахисних організацій до окупованого півострова, наголошуючи, що їхня присутність та дотримання державою-окупантом міжнародного права з прав людини і міжнародного гуманітарного права має надважливе значення для недопущення подальшого погіршення ситуації. У відомстві окремо відзначили, що мандат СММ ОБСЄ передбачає безпечний і безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи АР Крим та м. Севастополь», йдеться у заяві.

Україна подякувала країнам, які підтримали проєкт резолюції на засіданні Третього комітету, та закликала усі держави-члени ООН підтримати резолюцію під час голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Підготувала Тетяна Рубан

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Актуально, Новини світу та України